KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED Mavi Ekran Hatası

darkeagle1903

Decapat
Daha fazla  
İyi forumlar arkadaşlar. Laptop bayağıdır durup durup mavi ekran hatası veriyor. İlk hata "video error" diye bir hataydı, ekran kartlarını komple kaldırıp tekrar temiz kurulum yaptım, düzeldi. Bayağıdır sorun yoktu fakat şimdi de "KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED" diye mavi ekran hatası vermeye başladı. Bunun çözümü var mıdır? İnternette arattım fakat pek bir şey bulamadım.
İkinci sorun ise oyunlarda vs. hiçbir sorun yok fakat kapatıp masaüstüne dönüyorum, yaklaşık 30-60 saniye sonra bilgisayar kilitlenip kalıyor, masaüstünde. Komple yeniden başlatmam gerekiyor. Bunun bir çözümü var mıdır?

Laptop özellikleri: i5-6300HQ, 12 GB RAM, GTX950M, 1 TB HDD, 250 GB SSD (Windows, SSD'ye kurulu ve yeni aldım.).

Minidump linki: Yeni klasör.rar

İlk kez paylaştım. Umarım gizli değildir link.

Tekrar mavi ekran alırsan minidump dosyasını paylaşırsınız.

Sorununuz çözülürse belirtirsiniz.

Tamamdır hocam ilgilendiğiniz çok çok teşekkür ederim. @ismimberkay sizde sağ olun.
@Ted Kaczynski Hocam tekrar rahatız ediyorum kusura bakmayın. 3 gün boyunca sıkıntısız gidiyordu. Ne mavi ekran ne de masaüstünde kitlenme sorunu vardı. Bugün bu saatlerde oyun içinde kitlendi kaldı bilgisayar. Yeniden başlatmak zorunda kaldım. Masaüstü kitlenme sorunu çözüldü gibi duruyor fakat bu sefer de oyunda oldu, daha ilk kez oldu. Belki bir daha olmaz, yine de yazayım dedim.

Biraz geç bakmış olabilirim. :)

Grafik kartların sürücülerin güncel olduğundan emin olun. Güncel değil ise güncelleyin.

"DISM" komutunu tekrar uygulayabilirsin.

Hızlı başlatma özelliğini kapatın.

Uyku modunu kapatın.

Biraz geç bakmış olabilirim. :)

Grafik kartların sürücülerin güncel olduğundan emin olun. Güncel değil ise güncelleyin.

"DISM" komutunu tekrar uygulayabilirsin.

Hızlı başlatma özelliğini kapatın.

Uyku modunu kapatın.

Şu an hepsi güncel. 1 haftadır hiçbir sorun olmadı ve şunu fark ettim, artık sadece CS:GO'da yapıyor (Önceden çoğu şeyde yapıyordu). Oyuna tıkladıktan sonra rahat 5 dakika kalıyor ve ardından mavi ekran veriyor. Tekrar açıyorum bazen kitleniyor. Oyuna girmeyi başardıktan sonra ise bir sıkıntı kalmıyor. Yani anladığım CS:GO harici bir sıkıntım yok gibi 1 haftadır.
Dediklerinizi uyguluyorum hemen.
Düzenleme: Bir sorun çıkmadı hocam.

Dosya Ekleri

• resim_2021-05-15_180620.png
    resim_2021-05-15_180620.png
    49 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:

Geri
Yukarı