KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED Mavi Ekran Hatası

İşletim sistemi
Windows 10

black19

Hectopat
Daha fazla  
Minidump dosyası: minidump
Olay görüntüleyici dosyası: sistemlog
-Başlıkta belirtiğim gibi son 1 haftadan beri böyle bir sorunla karşılaşıyorum. Önce RAM'leri çıkarıp taktım ve teker teker denedim sonra RAM slotlarını teker teker denedim sorun devam ediyor.
- Ekran kartını çıkartıp onboard şekilde bağladım, sorun devam etti.
-1TB hard diski söktüm ve sadece SSD ile çalıştırdım, sorun aynı şekilde devam etti.
-İşlemci macunu değiştirdim, çözüm olmadı.
-Format attım, driverları güncelledim ama sorun aynı şekilde devam etti.
Oyuna girdikten 10 dakika sonra ya da internet tarayıcısında 25 dakika sonra birden sayfa ya da oyun donuyor ve bilgisayar kendini yeniden başlatıyor. Bunun sebebi nedir? Yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

WhatsApp Image 2021-05-09 at 16.53.44.jpeg

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-05-09 at 17.14.16.jpeg
    WhatsApp Image 2021-05-09 at 17.14.16.jpeg
    116,1 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:
BattlEye Anti-Cheat kaldırın. Zula ile gelmiş olsa gerek. Ek olarak sürücüleri elle mi güncellediniz yoks yazılımla mı?
Son olarak Olay Görüntüleyicisi raporunuzu paylaşır mısınız? Sistem logu olacak ve gerekli rehber aşağıda yer alıyor.

BattlEye Anti-Cheat kaldırın. Zula ile gelmiş olsa gerek. Ek olarak sürücüleri elle mi güncellediniz yoks yazılımla mı?
Son olarak Olay Görüntüleyicisi raporunuzu paylaşır mısınız? Sistem logu olacak ve gerekli rehber aşağıda yer alıyor.

Bir resim daha attım. Page fault hatası olarak bakabilir misiniz?
-Tüm sürücüleri kendi elimle kurdum.
-sistem log dosyası : sistemlog

1) Aşağıdaki rehberin ilk 3 adımını uygulayın.

2) Hızlı başlatmayı kapatın. Rehber aşağıda yer alıyor.

3) HD Tune 5.75 indirin ve tüm sistem disklerinin Health sekmesinin ekran alıntısını paylaşın.

1) Aşağıdaki rehberin ilk 3 adımını uygulayın.

2) Hızlı başlatmayı kapatın. Rehber aşağıda yer alıyor.

3) HD Tune 5.75 indirin ve tüm sistem disklerinin Health sekmesinin ekran alıntısını paylaşın.
Hocam dediğiniz gibi tüm adımları yaptım. Zula oyununu kaldırdım.

Dosya Ekleri

• HDD1TB.PNG
    HDD1TB.PNG
    20,8 KB · Görüntüleme: 25
  • SSD240GB.PNG
    SSD240GB.PNG
    22,5 KB · Görüntüleme: 32
1TB HDD diskinizde CRC hataları görünüyor. 5.75 sürümünü kullandınız değil mi? Öyleyse HDD diskin SATA kablosunu değişin ve öncekinden farklı bir SATA portuna takın. Sorunun kaynağı disk olabilir.

1TB HDD diskinizde CRC hataları görünüyor. 5.75 sürümünü kullandınız değil mi? Öyleyse HDD diskin SATA kablosunu değişin ve öncekinden farklı bir SATA portuna takın. Sorunun kaynağı disk olabilir.

Teşekkür ederim hocam. Tekrar deneyip size geri dönüş yaparım. Tekrar sağ olun hayırlı günler dilerim.

Geri
Yukarı