Çözüldü KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED Mavi Ekran Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Badrar

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle selamünaleyküm. Şimdi baştan şunu söyleyeyim, Valorant oyununda girerken veya yükleme sırasında bu hatayı alıyor iseniz bu Vanguard'ın bir sıkıntısıdır. Çözümü için güncelleme beklemeniz gerekmetedir. Sorunun farkındalar yani.

Asıl benim sorunum, Valorant'dan sonra da olmaya başladı. Daha Valorant'a girmeden mavi ekran yedim. Ve anladım ki benim bu hata sadece Valorant için değilmiş. Bende Minidump dosyası atıyorum. Hepi topu 4 tane dosya var zaten. Analiz etmeye çalıştım ama bir şey anlayamadım. O yüzden en iyisi bilen insana bırakmak.

Minidump Dosyası <- 02.08.2021

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
AMD Ses sürücünü güncelle.
Advanced SystemCare varsa kaldır.

Hataların asıl sebebi Vanguard değil, dediğin gibi.
Asıl sebep PixArt Mouse Commander yazılımı.
Yani fare sıkıntı çıkartıyor. Bu yazılımı ne için kullanıyorsun, bilmiyorum. Sormak istedim.
@Badrar
Erişime açın.

AMD Ses sürücünü güncelle.
Advanced SystemCare varsa kaldır.

Hataların asıl sebebi Vanguard değil, dediğin gibi.
Asıl sebep PixArt Mouse Commander yazılımı.
Yani fare sıkıntı çıkartıyor. Bu yazılımı ne için kullanıyorsun, bilmiyorum. Sormak istedim.
@Badrar
AMD markalı ses sürücüm yok.Bildiğim kadarıyla bir tek Ekran kartı var.

Advanced SystemCare yüzünden olma ihtimali var mıdır ki ? Bilgisayarı temizlesin diye indirmiştim.

PixArt Mouse Commander diye bir yazılımım yok.Sadece GameTech Vortex Markalı mousemin yazılımı var.Amacım da DPI ayarlamak, hangi DPI da oynadığımı görmek ?

O zaman DPI ayarlarını yaptığın yazılım hataya sebep olmuş.

Aygıt Yöneticisinden ses cihazlarını bir daha kontrol et. Gördüğüm bir dosya AMD Ses sürücüsüne işaret ediyordu.
O Mouse Yazılımı için ne yapılabilir ?

Aygıt yöneticisinden ses cihazlarına baktım.2 Amd Ses sürücüsü mevcut.1 Streaming, 2 High Definition Audio olarak geçiyor.

High Definition olanın güncellenmesi lazım. Streaming ile işimiz açıkçası yok.

Mouse yazılımı konusuna gelirsek hata çıkarttığını anladık.
Ya kaldıracağız ya da kullanmaya bir süre ara vereceğiz.
@Badrar anladığım kadarıyla sorun çözülmüş.
Ya aslında çözülmedi de neyse.Artık hiçbirşey yapmasam mavi ekran yiyor.Yeni çıkan minidump lara da bakılmıyor.Yapacak birşey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı