Çözüldü KMS Connection Broker nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Agresifrhyme

Hectopat
Merhaba. Bugün görev yöneticisini açtığımda bununla karşılaştım. Bilgisayarımı 1 yıl önce bilgisayarcılara verdiğimde formatlamışlardı fakat ben daha sonra kendim de formatladım. Crack vs. yapmadım fakat bunu görünce biraz tırstım. Yaklaşık 5-10 saniye gözüküp yok oldu görev yöneticisinde. Bu nedir, bir zararı olur mu?

Not: Bilgisayarıma kmscipo yapmadım ama lisanslı da değil. Windows'u etkinleştir yazıyor.

bu nedir.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
KMS Connection Broker, varsayılan bir sistem hizmetidir. Format atsanız da, diski kırıp atsanız da çalışmaya devam edecektir.

Merak edenler için ek bilgi: KMS Connection Broker, ağ bulma ile ağdaki cihazlara yapılan bağlantılarda veya uzak masaüstü ile kurulan bağlantılarda kaynak yönetimi için kullanılan bir hizmettir. Tetiklendiği uygulama ise SppExtComObj.exe'dir.

1594818797313.png
1594818812218.png
Merhaba. Bugün görev yöneticisini açtığımda bununla karşılaştım. Bilgisayarımı 1 yıl önce bilgisayarcılara verdiğimde formatlamışlardı fakat ben daha sonra kendim de formatladım. Crack vs. yapmadım fakat bunu görünce biraz tırstım. Yaklaşık 5-10 saniye gözüküp yok oldu görev yöneticisinde. Bu nedir, bir zararı olur mu?

Not: Bilgisayarıma kmscipo yapmadım ama lisanslı da değil. Windows'u etkinleştir yazıyor.

Eki Görüntüle 615516

Aman tanrım bilgisayarcı vahşeti deli gibi KMSpico kokusu alıyorum.

Sadece Windows'u değil, Windows ürünlerini etkinleştirmeye de yarıyor KMSpico. Hizmetlerden kapatılabiliyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Eki Görüntüle 615516
Bazı yerlerde okumuştum ne kadar doğru bilmiyorum. OEM keyler nasıl anakarta işliyorsa KMS de anakarta işlenip format atılsa bile gitmiyordu.

Gerçi bana saçma geliyor ama bilemedim

Yanlış bilgi
Connection broker isimli bir uygulama olduğuna göre bunu kapattığınızda Windows en sonunda bilgisayarınızla iletişime geçebilecek ve büyük ihtimal korsan olduğunu anlayacak. Önerim bunu kapatmak yerine direkt olarak format atmanız. En azından diğer türlü virüsler ile boğuşmazsınız.

Hocam format atmanızı öneririm ve bu arada bilgisayarcılar gerçekten yeter ama korsan Windows kurup Windows 10 yerine 7 kurmayı bırakır mısınız artık gerçekten sıkıldık. Bir adam bilgisayarcı bir de bilgisi var ama 4 GB RAM olduğu halde 32 Bit kurmuş gerçekten yeter ama.

Hocam format atmanızı öneririm ve bu arada bilgisayarcılar gerçekten yeter ama korsan Windows kurup Windows 10 yerine 7 kurmayı bırakır mısınız artık gerçekten sıkıldık. Bir adam bilgisayarcı bir de bilgisi var ama 4 GB RAM olduğu halde 32 Bit kurmuş gerçekten yeter ama.
Yani hocam böyle çakallar maalesef var. Zaten fazla uzun ömürlü olmuyorlar. İşini düzgün yapanlar kalıcı oluyor.

KMS Connection Broker, varsayılan bir sistem hizmetidir. Format atsanız da, diski kırıp atsanız da çalışmaya devam edecektir.

Merak edenler için ek bilgi: KMS Connection Broker, ağ bulma ile ağdaki cihazlara yapılan bağlantılarda veya uzak masaüstü ile kurulan bağlantılarda kaynak yönetimi için kullanılan bir hizmettir. Tetiklendiği uygulama ise SppExtComObj.exe'dir.

1594818797313.png
1594818812218.png

Çözüm
KMS connection broker, varsayılan bir sistem hizmetidir. Format atsanız da, diski kırıp atsanız da çalışmaya devam edecektir.

merak edenler için ek bilgi: KMS connection broker, ağ bulma ile ağdaki cihazlara yapılan bağlantılarda veya uzak masaüstü ile kurulan bağlantılarda kaynak yönetimi için kullanılan bir hizmettir. Tetiklendiği uygulama ise SppExtComObj.exe'dir.

Eki Görüntüle 615545Eki Görüntüle 615546

Teşekkür ederim peki bunun olması sıkıntı çıkarır mı yani virüs gibi? Yani zararlı bir uygulama mıdır.

Ben bilgisayarcıdan gelince tekrar formatladım ama bunu gördüm.

Teşekkür ederim peki bunun olması sıkıntı çıkarır mı yani virüs gibi?

Ben bilgisayarcıdan gelince tekrar formatladım ama bunu gördüm.
Hocam denetim masasında gözüküyor mu uygulamalarda ya da görev yöneticisinden görevi sonlandırabiliyor musunuz? Bir de C diskine girip dosyaları var mı bakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı