KMS'den bilgisayara virüs bulaştığı nasıl anlaşılır?

artifactr

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayara yüklenen KMS ve ilaçlı oyunlardan bilgisayara botnet veya bilgisayarı zombileştiren arkada YouTube bot hesapları için falan kullandıran yazılımların olup olmadığını nasıl tespit edebilirim?
Glasswire yüklediğimde şu tarz bağlantılar gördüm.

crack.png

Microsoft Edge açmadığım halde İtalya'dan bu bağlantıyı gördüm.
Üstüneü üstlük Microsoft photos neden İngiltere'den bağlanıyor veya ayarlar Almanya'dan? DNS yok VPN yok.

funnel.png

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    70,4 KB · Görüntüleme: 38
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    6,9 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleme:
Sormanıza gerek bile yok bence :D. Düzgün bir antivirüs ile tarama yapabilirsiniz ancak KMSpico kullanıldıktan sonra sistemden tamamen temizlenmesi zor diye biliyorum, yine de araştırabilirsiniz.
1621432552755.png

Daha önceden KMSpico ve crackli oyun kullandınız mı? Yoksa cihazın geçmişini bilmediğiniz için mi merak ediyorsunuz?

Her KMS KMSpico demek değil.
İlk önce KMS'nin açılımını öğrenin derim. Microsoft sunucusu.
Eki Görüntüle 1030965
KMS mi yazıyor orada? Bana açılım öğreteceğinize araştırdığınız konunun ne olduğunu bilin. KMS Updater ELDI isimli bir program çalışıyor arkadaşta. KMSPİCO kullanımından sonra arka planda çalışan KMSELDI isimli bir program olma ihtimali var, ve bu zararlı bir yazılım. Arkadaşın arka planında çalışan yazılım da büyük ihtimalle bu. Emin olmak için virüsse temizlemek için tarama yapılması gerekmekte bilgisayarda. Her KMS KMSpico demek değil, ancak KMSPİCO uygulamasının setup ismiyle çalışan bir yazılım görünce şüphelenmiyorsanız kolay gelsin size :).

Daha önceden KMSpico ve crackli oyun kullandınız mı? Yoksa cihazın geçmişini bilmediğiniz için mi merak ediyorsunuz?

Crackli normal ve crackli repack belki de 100 lerce oyun yüklemişimdir. Çünkü format atarken sadece C ye atıyorum D ve E disklerim nereden baksanız 7 8 yıldır formatlanmadı ve crackli oyunlar doluydu. O yüzden soruyorum.

Crackli normal ve crackli repack belki de 100 lerce oyun yüklemişimdir. Çünkü format atarken sadece C ye atıyorum D ve E disklerim nereden baksanız 7 8 yıldır formatlanmadı ve crackli oyunlar doluydu. O yüzden soruyorum.
Kesinlikle Kaspersky ile tarama yapın, mümkünse format atın genelde format atmayı önermem ancak bildiğim kadarıyla KMSpico'dan tamamen kurtulmanın tek yolu bu, yine de araştırın son çözüm olarak format atın.

Yeni konular

Geri
Yukarı