KMSPico ile etkinleştirilen Office'den nasıl kurtulurum?

Evil Belief

Kilopat
Makaleler
4
Eski dizüstü bilgisayara Office yüklenmesi için bilgisayarcıya vermiştim. Lisans anahtarını sonradan satın alacaktım.
Bilgisayarcı tutmuş KMSPico ile etkinleştirmiş, Windows Defender ile virüs taramasında çıkıyor.

Windows'um orijinal. (cmd'den de kontrol ettim, "makine kalıcı olarak etkinleştirildi" yazıyor).
Format atmadan bu Office'den ve KMS'den nasıl kurtulabilirim?

Bir de Microsoft'un kendi sitesinde Office 2019 Pro Plus için indirme dosyasını bulamadım. O dosyayı yasal bir şekilde nereden indirebilirim? Kurduktan sonra lisans girip kullanacağım.
Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler :)

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Biraz araştırdım, temiz kurulum dışında bu illetten kurtuluş yok demişler, öyle yapacağım. Umarım anakarta falan yerleşmemiştir de temiz kurulum ile kurtulurum.

İlk linkteki yöntem aşırı karışık geldi, daha kısa bir yolu var mı? Deneme sürümü şeklinde indireyim, sonra satın aldığım lisansı girip kullanayım istiyorum. Bu kadar zor mu gerçekten? :(

Recep Baltaş burada indirme linki paylaşmış ama .img şeklinde iniyor, bunu setup dosyasına çevirmeyi bilmiyorum.

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Biraz araştırdım, temiz kurulum dışında bu illetten kurtuluş yok demişler, öyle yapacağım. Umarım anakarta falan yerleşmemiştir de temiz kurulum ile kurtulurum.

İlk linkteki yöntem aşırı karışık geldi, daha kısa bir yolu var mı? Deneme sürümü şeklinde indireyim, sonra satın aldığım lisansı girip kullanayım istiyorum. Bu kadar zor mu gerçekten? :(

Recep Baltaş burada indirme linki paylaşmış ama .img şeklinde iniyor, bunu setup dosyasına çevirmeyi bilmiyorum.
Önce indireceksin. Sonra sonundaki .img'yi .iso yapıp sağ tıklayıp bağla diyeceksin.

Sonundaki .img görünmüyorsa şu adımı uygulayın:

Dosya gezgini'ni açın.

Üstteki görünüm düğmesine gelin.

Seçenekler adlı düğmeyi seçin.

Görünüm'e gelin.

1614686475824.png

Bunun tikini kaldırın.
Not: Sonundaki .img görünüyorsa üstteki dediklerimi yapmanıza gerek yoktur.

Office kaldırıldı ✅
Malwarebytes ile bulunanlar silindi ✅
AdwCleaner ile bulunanlar silindi ✅
Windows Defender ile bulunanlar silindi ✅
Office lisansı satın alındı ✅

Hazırladığım Windows USB’siyle yarın sabah temiz kurulum yapacağım inşallah.

Yapmam gereken ek bir şey var mı sizce arkadaşlar? Bunlardan sonra kalıntı kalmaz değil mi? Registry’den de silin demişler onu da sileyim mi sizce?
Teşekkürler.

@Endless Kaan
@BlackShadow

Office kaldırıldı ✅
Malwarebytes ile bulunanlar silindi ✅
AdwCleaner ile bulunanlar silindi ✅
Windows Defender ile bulunanlar silindi ✅
Office lisansı satın alındı ✅

Hazırladığım Windows USB’siyle yarın sabah temiz kurulum yapacağım inşallah.

Yapmam gereken ek bir şey var mı sizce arkadaşlar? Bunlardan sonra kalıntı kalmaz değil mi? Registry’den de silin demişler onu da sileyim mi sizce?
Teşekkürler.

@Endless Kaan
@BlackShadow
Yok kalmaz kalıntı formattan sonra.

Geri
Yukarı