KMSpico olup olmadığı nasıl anlaşılır?

632632

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Bir iki gün önce bir yakınımıza SSD montajı ve Windows 10 kurulumu için verdiğim laptopum döndü ve ben de Kaspersky Total Security ile tarattıktan sonra şöyle bir raporla karşılaştım:

bandicam 2021-10-29 16-57-13-690.jpg

bandicam 2021-10-29 16-57-23-817.jpg

bandicam 2021-10-29 16-57-27-366.jpg

SECOH-QAD.dll ve SECOH-QAD.exe ile ilgili hem buradan hem Kaspersky'ın kendi sitesinden araştırma yaptığım zaman bunun kesinlikle KMSpico ile alakalı olduğunu söylüyorlardı.

Ben görev yöneticimde KMSpico ile alakalı herhangi bir şey göremiyorum. Ve komut istemcisini yönetici olarak çalıştırıp bazı tavsiye edilen komutları girdim (örneğin slmgr /xpr komutu, kalıcı olarak etkinleştirildi yazıyordu) bunun yanında bilgisayarı verdiğim yerden aldığımda bana 25 haneli lisans anahtarımı bilgisayar üzerinden göstermişlerdi. (ben onlara format sırasında key gerekirse iletişime geçin benimle demiştim fakat gerekmedi, sanırım anakarta gömülüymüş) son olarak ben altını çizerek orijinal Windows kurulumu istediğimi belirtmiştim.

Bilgisayarımı sonralarda defalarca Kaspersky ile tarattım fakat virüs benzeri bir şey çıkmadı çıktıysa da Kaspersky tarafından halledildi sanırım. Malwarebytes ile tarattım, bir şey bulunamadı.

Bilgisayarımın KMSpico ile aktifleştirilip edilmediğini, virüs olup olmadığını ya da "zombi bilgisayar" olup olmadığını merak ediyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler...

Önce olup olmadığını kontrol edin sonra ona göre hareket edin.

Önce olup olmadığını kontrol edin sonra ona göre hareket edin.

Bu rehberi de incelemiştim. Komut istemcisi'ne "slmgr -dlv" komutunu yazdığımda Windows script Host'da ne KMS hakkında bir şey ne de "KMS" yazıyor. Ürün anahtarı kanalı OEM: DM olarak gözüküyor bunun yanında kullanım lisansı URL'si, doğrulama URL'si, kısmı ürün anahtarı ve kalan Windows yeniden etkinleştirme sayısı ve başka şeyler çıkıyor.
Gönderdiğim yer de çok yakın olduğumuz bir yer. Herhangi bir art niyet ya da özensizlik olacağını sanmıyorum. Bunun yanında Windows'u orijinal istediğimi ve gerekirse key alacağımı belirtmiştim onlara.

Yeni konular

Geri
Yukarı