Rehber KMSpico aktivasyonu nasıl kaldırılır?

Merhaba, yakın zamanda bir kişi yardım istedi. "KMSpico zararlısı bulaştı. Yardım eder misin?" diye. Ve sorunu çözdük gibi. Bugün KMSpico zararlısını temizleyeceğiz.

KMSpico nasıl anlaşılır?
Arama kutucuğuna CMD yazıp yönetici olarak başlatıyoruz. Ve ardından slmgr -dlv yazıyoruz. En altta KMS yazar ise KMSpico zararlısı size bulaşmışdır. Ayrıca diğer arkadaşlar KMS, KMSpico olduğunu ifade etmez diyor. KMS sunucusu size zararlı yazılım atabilir bilginiz olsun.

Nasıl silinir?
Bu zararlıyı temizlemek için Anti-Malware kullanacağız. Kullanacağımız Anti-Malwarelar:
"MBAM, Zemana"

MBAM, Zemana ile tam tarama yapıp dosyaları siliyoruz. Ve CMD'yi yönetici olarak açıp şu kodları yazıyoruz. Sıra sıra:

Kod:
slmgr /cpky
slmgr /upk
slmgr -dlv

Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatıyoruz ve tekrar slmgr -dlv kodunu giriyoruz. Evet KMSpico zararlısı şu anda yok gibi gözüküyor. A-V ve A-M (anti-malware) yazılımları bulamadı. Not: 120 dakika sonra yeniden aynı işlemleri uyguluyoruz sorun olmayacak.

Nedir bu KMSpico belası?
KMSpico eğer bilgisayarınıza bulaşır ise bilgisayarınız zombi olur. Nedir bu zombi? Üzerinizden para kazanılıyor. Bot olarak kullanılıyorsunuz, İnstagram bot vb. olarak sizi kullanıyorlar

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Windows'un yasal olarak sunduğu KMS sunucuları var. Bu sunucular üzerinden yasal olarak para verip aktivasyon yapabiliyorsunuz. Daha fazla bilgi;
KMS (Key Management Service – Anahtar Yönetim Servisi)
Bu KMS açığı yüzünden KMSpico adlı program ücretsiz etkinleştirme yapıyor belli bir süreliğine.
Yani arkadaşın anlatmak istediği KMS resmi yöntemdir ama KMSpico programı zararlıdır. Her KMS yazan da virüs değildir. KMSpico zararlısı anti-malware programlarla tespit edilebilir. Burada önemli olan "slmgr /xpr" komutudur. Eğer kalıcıysa sıkıntı yok. Eğer süreliyse işte o zaman KMSpico kullanılmıştır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bunlar ekran görüntüleri ayrıca şu videodaki program ile etkinleştirdim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Adam her türlü antivirüsü falan kaldırtıyor aklıma virüs şüphesi sonradan geldi. Bilgisayarı kaç defa formatlamışımdır ilk aldığımdan beri key anakarta gömülü. Virüs taramaları da hep temiz. (Kaspersky ve Malwarebytes ile taradım). Bilseydim 30 TL'lik keylerden alırdım ama geçti artık. Virüs var mıdır arkadaşlar ?

Dosya Ekleri

• Adsıaz.png
    Adsıaz.png
    3,6 KB · Görüntüleme: 104
  • Adsız.png
    Adsız.png
    16 KB · Görüntüleme: 88
Arkadaşlar bunlar ekran görüntüleri ayrıca şu videodaki program ile etkinleştirdim.
Adam her türlü antivirüsü falan kaldırtıyor aklıma virüs şüphesi sonradan geldi. Bilgisayarı kaç defa formatlamışımdır ilk aldığımdan beri key anakarta gömülü. Virüs taramaları da hep temiz. (Kaspersky ve Malwarebytes ile taradım). Bilseydim 30 TL'lik keylerden alırdım ama geçti artık. Virüs var mıdır arkadaşlar?

Yok Retail key ile aktifleştirme yapılmış sorun yok.

Teşekkür ederim başka bir konuda birisi %100 virüs antivirüs kapattırıyor vs dedi de o yüzden endişeye kapılmıştım.

3. parti yazılım olduğundan ötürü çoğu 3. parti yazılım içina antivirüs kapatılır. Çünkü virüs olarak algılıyor. Ama virüs olmayanlar var. Ha virüslüler var orası ayrı.

Bu kısma katılmıyorum. Zaten KMS aktivasyonu süreli olur. KMSpico'nun yaptığı arka planda sürekli çalışıp o süre bittikçe yeniden aynı işlemi yapmak. Tek farkı KMSpico arkada bir şeyler cepliyor.

Ne kadar sürede bitiyor. Çünkü ben bir ara KMS yaptıydım CMD üzerinden sonra birkaç defa format attıydım (ekran kartı yüzünden format attır 3 4 defa lisans keyi gitsin diye değil) ama sonunda gitmedi yine lisans ve Retail key olarak gözüküyor.

Bu ne kadar süre geçerli olur. Ona göre KMS tekrar atarım. Ha bu arada lisans keyi almaya üşendiğimden KMS yapıyorum. Para vermeye üşeniyorum. İnternetten alışveriş yapmayı sevmiyorum direk aslında.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-01-08-21-04-41-044_com.teamviewer.teamviewer.market.mobile.jpg
    Screenshot_2022-01-08-21-04-41-044_com.teamviewer.teamviewer.market.mobile.jpg
    18,9 KB · Görüntüleme: 82
Merhaba, yakın zamanda bir kişi yardım istedi. "KMSpico zararlısı bulaştı. Yardım eder misin?" diye. Ve sorunu çözdük gibi. Bugün KMSpico zararlısını temizleyeceğiz.

KMSpico nasıl anlaşılır?
Arama kutucuğuna CMD yazıp yönetici olarak başlatıyoruz. Ve ardından slmgr -dlv yazıyoruz. En altta KMS yazar ise KMSpico zararlısı size bulaşmışdır. Ayrıca diğer arkadaşlar KMS, KMSpico olduğunu ifade etmez diyor. KMS sunucusu size zararlı yazılım atabilir bilginiz olsun.

Nasıl silinir?
Bu zararlıyı temizlemek için Anti-Malware kullanacağız. Kullanacağımız Anti-Malwarelar:
"MBAM, Zemana"

MBAM, Zemana ile tam tarama yapıp dosyaları siliyoruz. Ve CMD'yi yönetici olarak açıp şu kodları yazıyoruz. Sıra sıra:

Kod:
slmgr /cpky
slmgr /upk
slmgr -dlv

Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatıyoruz ve tekrar slmgr -dlv kodunu giriyoruz. Evet KMSpico zararlısı şu anda yok gibi gözüküyor. A-V ve A-M (anti-malware) yazılımları bulamadı. Not: 120 dakika sonra yeniden aynı işlemleri uyguluyoruz sorun olmayacak.

Nedir bu KMSpico belası?
KMSpico eğer bilgisayarınıza bulaşır ise bilgisayarınız zombi olur. Nedir bu zombi? Üzerinizden para kazanılıyor. Bot olarak kullanılıyorsunuz, İnstagram bot vb. olarak sizi kullanıyorlar

Windows'un yasal olarak sunduğu KMS sunucuları var. Bu sunucular üzerinden yasal olarak para verip aktivasyon yapabiliyorsunuz. Daha fazla bilgi;
KMS (Key Management Service – Anahtar Yönetim Servisi)
Bu KMS açığı yüzünden KMSpico adlı program ücretsiz etkinleştirme yapıyor belli bir süreliğine.
Yani arkadaşın anlatmak istediği KMS resmi yöntemdir ama KMSpico programı zararlıdır. Her KMS yazan da virüs değildir. KMSpico zararlısı anti-malware programlarla tespit edilebilir. Burada önemli olan "slmgr /xpr" komutudur. Eğer kalıcıysa sıkıntı yok. Eğer süreliyse işte o zaman KMSpico kullanılmıştır.
Ben Windows Loader ile yapmıştım KMS falan yazmıyor.
1642697905418.png

Benimki güvenli mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı