Rehber KMSpico aktivasyonu nasıl kaldırılır?

Merhaba, yakın zamanda bir kişi yardım istedi. "KMSpico zararlısı bulaştı. Yardım eder misin?" diye. Ve sorunu çözdük gibi. Bugün KMSpico zararlısını temizleyeceğiz.

KMSpico nasıl anlaşılır?
Arama kutucuğuna CMD yazıp yönetici olarak başlatıyoruz. Ve ardından slmgr -dlv yazıyoruz. En altta KMS yazar ise KMSpico zararlısı size bulaşmışdır. Ayrıca diğer arkadaşlar KMS, KMSpico olduğunu ifade etmez diyor. KMS sunucusu size zararlı yazılım atabilir bilginiz olsun.

Nasıl silinir?
Bu zararlıyı temizlemek için Anti-Malware kullanacağız. Kullanacağımız Anti-Malwarelar:
"MBAM, Zemana"

MBAM, Zemana ile tam tarama yapıp dosyaları siliyoruz. Ve CMD'yi yönetici olarak açıp şu kodları yazıyoruz. Sıra sıra:

Kod:
slmgr /cpky
slmgr /upk
slmgr -dlv

Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatıyoruz ve tekrar slmgr -dlv kodunu giriyoruz. Evet KMSpico zararlısı şu anda yok gibi gözüküyor. A-V ve A-M (anti-malware) yazılımları bulamadı. Not: 120 dakika sonra yeniden aynı işlemleri uyguluyoruz sorun olmayacak.

Nedir bu KMSpico belası?
KMSpico eğer bilgisayarınıza bulaşır ise bilgisayarınız zombi olur. Nedir bu zombi? Üzerinizden para kazanılıyor. Bot olarak kullanılıyorsunuz, İnstagram bot vb. olarak sizi kullanıyorlar

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Windows'un yasal olarak sunduğu KMS sunucuları var. Bu sunucular üzerinden yasal olarak para verip aktivasyon yapabiliyorsunuz. Daha fazla bilgi;
KMS (Key Management Service – Anahtar Yönetim Servisi)
Bu KMS açığı yüzünden KMSpico adlı program ücretsiz etkinleştirme yapıyor belli bir süreliğine.
Yani arkadaşın anlatmak istediği KMS resmi yöntemdir ama KMSpico programı zararlıdır. Her KMS yazan da virüs değildir. KMSpico zararlısı anti-malware programlarla tespit edilebilir. Burada önemli olan "slmgr /xpr" komutudur. Eğer kalıcıysa sıkıntı yok. Eğer süreliyse işte o zaman KMSpico kullanılmıştır.

Son düzenleyen: Moderatör:
KMSpico bende varken kalıcı etkinleştirildi diyordu.
Anladım. Kmspico ile kms tools farklı şeylermiş. Kms güvenli diyorlar bu ucuza satılan oem key ler ile aynı kapıya çıkıyor diyorlar. Ne yapsam bilemedim bir daha Windows kurmakla uğraşmam gerekiyorsa yaparım tabi de pro yüklenmiş ve güvenliyse boşuna silinmesin diye de düşünüyorum.

Tavsiyem direkt format atmanız format dışında asla ama asla gitmiyor.
Format atmadan önce herhangi birşey yapmamıza gerek var mı peki sadece format atmak yeterli olur mu?

Anladım. KMSpico ile KMS Tools farklı şeylermiş. KMS güvenli diyorlar bu ucuza satılan OEM keyler ile aynı kapıya çıkıyor diyorlar. Ne yapsam bilemedim bir daha Windows kurmakla uğraşmam gerekiyorsa yaparım tabii de Pro yüklenmiş ve güvenliyse boşuna silinmesin diye de düşünüyorum.

Format atmadan önce herhangi bir şey yapmamıza gerek var mı peki sadece format atmak yeterli olur mu?

Eğer önemli dosyaların varsa yedekleme yap. Ayrıca tekrardan Windows 10 kurmak için USB belleğe Windows 10 atman gerek.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer önemli dosyaların varsa yedekleme yap. Ayrıca tekrardan Windows 10 kurmak için USB belleğe Windows 10 atman gerek.

Çok teşekkür ederim. Sadece aklımda bir soru kaldı şimdi kms ile kurulmuş bu Windows benim eski orjinal lisansımı geçersiz hâle getirmiş midir?

Emin değilim formattan sonra eski keyi deneyin.
Ben hiç key kullanmadım hep dijital lisansla yaptım. Bilgisayarı ilk aldığım zamanlar belki öyle kurmuşlardır fakat o zaman bunları anlayacak yaşta değildim o yüzden bilmiyorum :( Bir de görseldeki gibi bir şey çıktı ne olduğunu anlamadım tıklayınca açılmıyor.

Dosya Ekleri

• 494C2587-C220-4A67-8BD5-F2FB887D641A.jpeg
    494C2587-C220-4A67-8BD5-F2FB887D641A.jpeg
    634,7 KB · Görüntüleme: 64
Ben hiç key kullanmadım hep dijital lisansla yaptım. Bilgisayarı ilk aldığım zamanlar belki öyle kurmuşlardır fakat o zaman bunları anlayacak yaşta değildim o yüzden bilmiyorum :( Bir de görseldeki gibi bir şey çıktı ne olduğunu anlamadım tıklayınca açılmıyor.
Ne yaptınız da bu çıktı hocam?

Ne yaptınız da bu çıktı hocam?

Kendi kendine olmuş. Bende yeni fark ettim.
Görsel olarak eklediğim şeyler için de virüs taraması yaptım malware ile herhangi bir şey bulmadı ama.

Dosya Ekleri

• DF38F5E0-8945-49DA-8E0B-01132C666281.jpeg
    DF38F5E0-8945-49DA-8E0B-01132C666281.jpeg
    532,3 KB · Görüntüleme: 63
  • 4DBF9F69-DA11-458B-A9B6-7EDCFAE45E5C.jpeg
    4DBF9F69-DA11-458B-A9B6-7EDCFAE45E5C.jpeg
    503,1 KB · Görüntüleme: 53
  • 1D4BFC98-5199-4A33-9453-54D6D6E3D3EC.jpeg
    1D4BFC98-5199-4A33-9453-54D6D6E3D3EC.jpeg
    518,1 KB · Görüntüleme: 58
Son düzenleme:

Yeni konular