Rehber KMSpico aktivasyonu nasıl kaldırılır?

Merhaba, yakın zamanda bir kişi yardım istedi. "KMSpico zararlısı bulaştı. Yardım eder misin?" diye. Ve sorunu çözdük gibi. Bugün KMSpico zararlısını temizleyeceğiz.

KMSpico nasıl anlaşılır?
Arama kutucuğuna CMD yazıp yönetici olarak başlatıyoruz. Ve ardından slmgr -dlv yazıyoruz. En altta KMS yazar ise KMSpico zararlısı size bulaşmışdır. Ayrıca diğer arkadaşlar KMS, KMSpico olduğunu ifade etmez diyor. KMS sunucusu size zararlı yazılım atabilir bilginiz olsun.

Nasıl silinir?
Bu zararlıyı temizlemek için Anti-Malware kullanacağız. Kullanacağımız Anti-Malwarelar:
"MBAM, Zemana"

MBAM, Zemana ile tam tarama yapıp dosyaları siliyoruz. Ve CMD'yi yönetici olarak açıp şu kodları yazıyoruz. Sıra sıra:

Kod:
slmgr /cpky
slmgr /upk
slmgr -dlv

Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatıyoruz ve tekrar slmgr -dlv kodunu giriyoruz. Evet KMSpico zararlısı şu anda yok gibi gözüküyor. A-V ve A-M (anti-malware) yazılımları bulamadı. Not: 120 dakika sonra yeniden aynı işlemleri uyguluyoruz sorun olmayacak.

Nedir bu KMSpico belası?
KMSpico eğer bilgisayarınıza bulaşır ise bilgisayarınız zombi olur. Nedir bu zombi? Üzerinizden para kazanılıyor. Bot olarak kullanılıyorsunuz, İnstagram bot vb. olarak sizi kullanıyorlar

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Windows'un yasal olarak sunduğu KMS sunucuları var. Bu sunucular üzerinden yasal olarak para verip aktivasyon yapabiliyorsunuz. Daha fazla bilgi;
KMS (Key Management Service – Anahtar Yönetim Servisi)
Bu KMS açığı yüzünden KMSpico adlı program ücretsiz etkinleştirme yapıyor belli bir süreliğine.
Yani arkadaşın anlatmak istediği KMS resmi yöntemdir ama KMSpico programı zararlıdır. Her KMS yazan da virüs değildir. KMSpico zararlısı anti-malware programlarla tespit edilebilir. Burada önemli olan "slmgr /xpr" komutudur. Eğer kalıcıysa sıkıntı yok. Eğer süreliyse işte o zaman KMSpico kullanılmıştır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, yakın zamanda bir kişi yardım istedi. "KMSpico zararlısı bulaştı. Yardım eder misin?" diye. Ve sorunu çözdük gibi. Bugün KMSpico zararlısını temizleyeceğiz.

KMSpico nasıl anlaşılır?
arama kutucuğuna CMD yazıp yönetici olarak başlatıyoruz. Ve ardından slmgr -dlv yazıyoruz. En altta KMS yazar ise KMSpico zararlısı size bulaşmışdır. Ayrıca diğer arkadaşlar KMS KMSpico olduğunu ifade etmez diyor. KMS sunucusu size zararlı yazılım atabilir bilginiz olsun.

nasıl silinir?
bu zararlıyı temizlemek için anti-malware kullanacağız. Kullanacağımız anti-malwarelar:
"MBAM, zemana"

MBAM, zemana ile tam tarama yapıp dosyaları siliyoruz. Ve CMD'yi yönetici olarak açıp şu kodları yazıyoruz. Sıra sıra:

[CODE title="Kodlar" highlight="3"]slmgr /cpky
slmgr /upk
slmgr -dlv[/CODE]

Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatıyoruz ve tekrar slmgr -dlv kodunu giriyoruz. Evet KMSpico zararlısı şu anda yok gibi gözüküyor. A-v ve a-m (anti-malware) yazılımları bulamadı. Not: 120 dakika sonra yeniden aynı işlemleri uyguluyoruz sorun olmayacak.

nedir bu KMSpico belası?
KMSpico eğer bilgisayarınıza bulaşır ise bilgisayarınız zombi olur. Nedir bu zombi? Üzerinizden para kazanılıyor. Bot olarak kullanılıyorsunuz, Instagram bot vb. olarak sizi kullanıyorlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Windows'un yasal olarak sunduğu KMS sunucuları var. Bu sunucular üzerinden yasal olarak para verip aktivasyon yapabiliyorsunuz. Daha fazla bilgi;
KMS (Key Management Service – Anahtar Yönetim Servisi)
Bu KMS açığı yüzünden KMSpico adlı program ücretsiz etkinleştirme yapıyor belli bir süreliğine.
Yani arkadaşın anlatmak istediği KMS resmi yöntemdir ama KMSpico programı zararlıdır. Her KMS yazan da virüs değildir. KMSpico zararlısı anti-malware programlarla tespit edilebilir. Burada önemli olan "slmgr /xpr" komutudur. Eğer kalıcıysa sıkıntı yok. Eğer süreliyse işte o zaman KMSpico kullanılmıştır.

Hocam güzel ve yararlı bir rehber olmuş.

Hocam, serviste 1.600 tl-ye orjinal Win 11 yazdıklarını söylediler de, bu konuda çok tereddütlüyüm. Acaba korsan mı yüklediler? Çünkü servise gittiğim gün laptopumda antivirüs virüs bulduğunu iddia ediyor.

1663857043115.png

1663857236077.png

1663857495154.png

Aynı yeri açtım da bende çıkan yerde bu yazıyor. Benim kod retail. Bu ne demek oluyor? 1001 kere daha mı kullanılıyor? Bana garip geldi. @408157 rahatsız ediyorum kusura bakmyın. Bu nedir?

Merhaba,
Ekteki alıntıda bir sorun var mı ? Olabildiğince silmeye çalıştım şu an temiz mi bilgisayar sizce ?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    24,9 KB · Görüntüleme: 114

Geri
Yukarı