Çözüldü KMSpico zararlısının bıraktığı hasarlar nasıl onarılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ali Pınar

Kilopat
Makaleler
1
Kaldirma islemini falan hallettim ancak kaldirdiktan sonra Windows 10'daki arama cubuguna erisim saglayamaz oldum. Bu olay bir kere daha basima geldiginde format atarak kurtulmustum ancak bu sefer atmayacagim, son 3 gunde 4 kere format atmak zorunda kaldim ve diski oldurmek istemiyorum. "sfc/scannow" ve "DISM.exe /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth" komutlarini denedim, ise yaramadilar. Etkinlestirdigi keyleri ve anahtar servisini de rehber yardimiyla kaldirdigimi belirtmemde fayda var. Sorunum su an sadece arama cubugu olarak gozukuyor ancak baska yerde sorun olmadiginin garantisini veremeyecegim icin yardiminiza ihtiyacim var. Format atmadan bu illetin verdigi zarari giderebilir miyim?

Çözüm
Su an icin arama cubugu sorununu cozdum. Win+R yaptiktan sonra su kodu yazdim:
Kod:
C:\Windows\system32\ctfmon.exe

Daha sonra CMD'yi yonetici olarak baslattiktan sonra su kodu girdim:
Kod:
REG ADD HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run /v ctfmon /t REG_SZ /d CTFMON.EXE

Gozle gorulebilir bir hasar kalmadi gibi ama umarim gorunmeyen kisimda sorun kalmamistir.

rehber yardimiyla kaldirdigimi
Dikkat ederseniz kaldirmamda sorun yok, biraktigi hasari onaramiyorum. Rehberi uyguladim.

Su an icin arama cubugu sorununu cozdum. Win+R yaptiktan sonra su kodu yazdim:
Kod:
C:\Windows\system32\ctfmon.exe

Daha sonra CMD'yi yonetici olarak baslattiktan sonra su kodu girdim:
Kod:
REG ADD HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run /v ctfmon /t REG_SZ /d CTFMON.EXE

Gozle gorulebilir bir hasar kalmadi gibi ama umarim gorunmeyen kisimda sorun kalmamistir.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı