Knight Online gerçek sistem gereksinimleri

Selamlar dediğiniz Knight için intel alma zorunluluğu tek çekirdek ile ilgili zannediyorum fakat amd son işlemcilerinde bunu geçmiş durumda ben yayın için sistem topluyorum knight yayını yapacağım fakat başka oyunlarda yayınlayabilirim ve amd 3900x de kararlıyım üst segment ekran kartı tavsiyeniz varmıdır ?
Sen K.O için ekran kartı bakma onun için gerek yok diğer oynayacağın oyunlar için bir kart bak.

Dostum şuan en ucuz kart bile Knight Online'ı oynatır. Herşey internetinle alakalı çünkü optimizasyon özürlüsü milattan kalma bir oyunu bir de bitrate'den dolayı çamur edersen vay haline.

Merhabalar aradığım en kapsamlı konuyu burada bulunca üyelik açıp , yazmaya karar verdim.
Bende oyunu yıllardır çok iyi bir sistemde ve diğer bütün oyunları keyifle oynuyorken , Knight Online'ı
kötü fps ile oynamaya çalışanlardanım.
Sistem özelliklerimden bahsedecek olursam:
asus rog strix oc 1080 ti
asus crosshair vıı hero x470
gskill 4x8 32 gb 3200 mhz ram
asus 240 hz gsnyc 1080p monitör.
Sıvı soğutmam kasam güç kaynağım aklınıza gelebilecek her şeyi özenle topladığım bir sistem.

Son olarak işlemciye geldiğimizde , ryzen 7 1800X'i 3 sene boyunca kullandım ve 1 hafta önce
işlemcimi değiştirmeye karar verdim. Kararımı verirken zamanımın büyük bir çoğunu knight oynayarak geçirdiğimden Intel'e geçme düşüncem vardı. Amd'den çok memnunken üstelik. Son olarak Ryzen 3000 serisinin tekli işlemci performansında Intel'i artık yakaladığını da biliyordum bu yüzden yine bir risk alarak Ryzen 3800x aldım. Yanılmıyorsam tekli çekirdek performansında Ryzen'in şu ana kadar yaptığı en iyi işlemci. İşlemciyi kurar kurmaz oyunu açtım ve ne yazık ki 1800x ile arasında gözle görülürüz bir fark olmadı. Maradon haritasında 1800x ile 28-30 fps alırken 3800x ile 35 fps alabiliyorum. Pk alanında ise 10 fps civarı bir artış oldu. Eminim günümüzün en iyi işlemcilerinden biri olan 3800x'in performansı diğer oyunlarda harikadır. Fakat maalesef bu oyun özelinde yine hayal kırıklığına uğradım. Tecrübemi sizinle paylaşmak istedim. İyi forumlar.

Son düzenleme:
Merhabalar aradığım en kapsamlı konuyu burada bulunca üyelik açıp , yazmaya karar verdim.
Bende oyunu yıllardır çok iyi bir sistemde ve diğer bütün oyunları keyifle oynuyorken , Knight Online'ı
kötü fps ile oynamaya çalışanlardanım.
Sistem özelliklerimden bahsedecek olursam:
asus rog strix oc 1080 ti
asus crosshair vıı hero x470
gskill 4x8 32 gb 3200 mhz ram
asus 240 hz gsnyc 1080p monitör.
Sıvı soğutmam kasam güç kaynağım aklınıza gelebilecek her şeyi özenle topladığım bir sistem.

Son olarak işlemciye geldiğimizde , ryzen 7 1800X'i 3 sene boyunca kullandım ve 1 hafta önce
işlemcimi değiştirmeye karar verdim. Kararımı verirken zamanımın büyük bir çoğunu knight oynayarak geçirdiğimden Intel'e geçme düşüncem vardı. Amd'den çok memnunken üstelik. Son olarak Ryzen 3000 serisinin tekli işlemci performansında Intel'i artık yakaladığını da biliyordum bu yüzden yine bir risk alarak Ryzen 3800x aldım. Yanılmıyorsam tekli çekirdek performansında Ryzen'in şu ana kadar yaptığı en iyi işlemci. İşlemciyi kurar kurmaz oyunu açtım ve ne yazık ki 1800x ile arasında gözle görülürüz bir fark olmadı. Maradon haritasında 1800x ile 28-30 fps alırken 3800x ile 35 fps alabiliyorum. Pk alanında ise 10 fps civarı bir artış oldu. Eminim günümüzün en iyi işlemcilerinden biri olan 3800x'in performansı diğer oyunlarda harikadır. Fakat maalesef bu oyun özelinde yine hayal kırıklığına uğradım. Tecrübemi sizinle paylaşmak istedim. İyi forumlar.
Artık 120 FPS limiti geldiği için hocam sistem tavsiyesi bile yapmaya gerek olmuyor Nvidia bir ekran kartı işlemci olarak da i3 9100 dahi yeterli 3.nesil Ryzen de tüm işleri sorunsuz hallediyor zaten Maradon olayı ise değişmez bir sorun 9700k İle test eden bir arkadaş da benim 6600k İle aldığım fps yi alıyordu bir şey değişmiyor 120 FPS limiti olduğu için artık çok da bir fark yok

hali hazırda monitör dahil sistem önerisi olan var mı güncel 4-4.5k max

şöyle bişey buldum ama f/p olarak uygun gibi eğer öyleyse monitör tavsiyesi isteyeceğim

ayrıca şunu da belirtmek istiyorum amd işlemci ve amd ekran kartıyla bu oyunu akıcı oynayanlar var hep görüyorum ama anlam veremiyorum
5k ya kadar laptop ta olabilir önerilere açığım @Çağlar Keyf

Son düzenleme:
hali hazırda monitör dahil sistem önerisi olan var mı güncel 4-4.5k max

şöyle bişey buldum ama f/p olarak uygun gibi eğer öyleyse monitör tavsiyesi isteyeceğim

ayrıca şunu da belirtmek istiyorum amd işlemci ve amd ekran kartıyla bu oyunu akıcı oynayanlar var hep görüyorum ama anlam veremiyorum
5k ya kadar laptop ta olabilir önerilere açığım @Çağlar Keyf
Amd ekran kartı ile verim almak imkansız gibi bir çok insan 20 30 kare de dahi oynayabiliyor kasa güzel işinizi görür Monitör 75 hz 1 ms monitör yeterli olur 60 hz 5 ms bir monitör dahi iş görür ama imkanınız varsa 75 hz 1 ms monitör alın
Laptop olarak Monster Abra A5 V15.4.1 Intel Core i7 9750H 8GB 256GB SSD GTX1050 Freedos 15.6" FHD ABRA A5 V15.4.1 | Trendyol

İmkan var ise

Yeni konular

Geri
Yukarı