Kod hata tespiti

denizsama0

Picopat
Merhaba arkadaşlar. Flappy bird tarzı bir oyun yapmaya çalışıyorum, bu benim ilk oyunum olacak ama nerede hata yapıyorum anlamıyorum. Tıklayınca karakterim zıplamıyor.
Yaptığım kod:

1614377453208.png

FilterKill

Decapat
Yer
Gielnor
Atabilirsen sevinirim her şeyi yaptım sadece zıplatamadım.

Flappy Bird:
using System.Collections;
using System.Collections.Generic;
using UnityEngine;

public class Bird : MonoBehaviour
{
      public bool isDead;
    public float velocity = 1f;
     public Rigidbody2D rb2D;
public GameManager managerGame;

// Update is called once per frame
    void Update()
    {
        if(Input.GetMouseButtonDown (0) )

{
       rb2D.velocity = Vector2.up * velocity;

}

Senin geldiğin yere kadar. Daha devamı var istersen :D Bu script uzuyor daha. Arada GameManager kısmı var. İstersen orayı sil. Videonun ilerleyen dakikalarında anlatacak orayı :) Sadece hata aldığın yerleri düzeltirsin.

KS
denizsama0

denizsama0

Picopat
Flappy Bird:
using System.Collections;
using System.Collections.Generic;
using UnityEngine;

public class Bird : MonoBehaviour.
{
public bool isDead;
public float velocity = 1f;
public Rigidbody2D rb2D;
public GameManager managerGame;

// Update is called once per frame.
void Update()
{
if(Input.GetMouseButtonDown (0) )

{
rb2D.velocity = Vector2.up * velocity;

}

Senin geldiğin yere kadar. Daha devamı var istersen :D bu script uzuyor daha. Arada gamemanager kısmı var. İstersen orayı sil. Videonun ilerleyen dakikalarında anlatacak orayı :) sadece hata aldığın yerleri düzeltirsin.

Argumentexception: Getting Control 0's position in a group with only 0 controls when doing keydown hatası ile karşılaştım hocam.

FilterKill

Decapat
Yer
Gielnor
Argumentexception: Getting Control 0's position in a group with only 0 controls when doing keydown hatası ile karşılaştım hocam.

Hocam kodun çalıştığından eminim. Arada sadece ilerleyen kısımlarda anlatacağı ve yazacağı kodlar var. Ben de pek hakim değilim Unity kütüphanesine. Daha iyi bilen birisi yardımcı olsa daha iyi olur gibi :)

KS
denizsama0

denizsama0

Picopat
Hocam kodun çalıştığından eminim. Arada sadece ilerleyen kısımlarda anlatacağı ve yazacağı kodlar var. Ben de pek hakim değilim Unity kütüphanesine. Daha iyi bilen birisi yardımcı olsa daha iyi olur gibi :)

Hocam akil gündoğanı etiketler misiniz ben sosyal de etiketlemeyi bilmiyorum da belki o bilir.

Akil Gündoğan

Terapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
28
Yer
Türkiye - İşler güçler...
Maalesef oyun geliştirme ve Unity hakkında pek bi' bilgim yok. Ne söylesem yalan olur o yüzden. Daha bilgili hocalarımız daha doğru cevap vereceklerdir.

Yukarı