Kod yazmak ve Dual Boot için Linux dağıtım önerisi

LastPlayer

Kilopat
Makaleler
2
Yer
VSCode
Kod yazmak ve Windows 10 ile beraber kullanabileceğim hafif bir Linux dağıtımı arıyorum.
Daha önce Ubuntu kullandım ancak performansından pek memnun kaldığım söylenemez.
Sistem özelliklerim:
i7-7700.
RX480.
240 GB SSD - ( 80 GB boş )
Kullanacağım uygulamalar:
  • Discord.
  • Visual Studio code.
  • Visual Studio.
  • Docker.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kod yazmak için özel bir Linux dağıtımı yoktur, beğendiğinizi kullanabilirsiniz. Başlangıç için Kubuntu önerebilirim.

Ancak sanırım Visual Studio Linux için mevcut değil. Alternatif olarak VSCode ve Mono var, onları incele, işini görürse sıkıntı yoktur.

Kod yazmak için özel bir Linux dağıtımı yoktur, beğendiğinizi kullanabilirsiniz. Başlangıç için Kubuntu önerebilirim.

Ancak sanırım Visual Studio Linux için mevcut değil. Alternatif olarak VSCode ve Mono var, onları incele, işini görürse sıkıntı yoktur.
Planım Windows 10'u oyun için kullanıp hafif bir linux dağıtımında sistemi yormamak.

MATE, LXQt, XFCE, Cinnamon tabanlı dağıtımları deneyebilirsiniz. Özellikle de 2000'lerin işletim sistemleri havasını yaşamak istiyorsanız kesinlikle öneririm bu masaüstü ortamlarını.

Daha da hafiflik isterseniz, sadece pencere yöneticisi ile de kullanabilirsiniz.

Kubuntu kurulumu sağladım ancak şöyle bir problemim var.
BIOS üzerinde "Ubuntu" ve "Windows Boot Manager" olarak iki adet Boot seçeneği gözüküyor ancak ben BIOS'u açmadan direkt olarak bir ekrandan seçip yapmak istiyorum.
"Boot Repair" denedim ancak işe yaramadı. ( Yeni konu açamıyorum bekleme süresi veriyor.)

Kubuntu kurulumu sağladım ancak şöyle bir problemim var.
BIOS üzerinde "Ubuntu" ve "Windows Boot Manager" olarak iki adet Boot seçeneği gözüküyor ancak ben BIOS'u açmadan direkt olarak bir ekrandan seçip yapmak istiyorum.
"Boot Repair" denedim ancak işe yaramadı. ( Yeni konu açamıyorum bekleme süresi veriyor.)
BIOS'tan Ubuntu'yu seçtiğinizde Grub ekranı gelmiyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı