Kodlama için 1000 TL klavye önerisi

Hsnenes

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar klavyem eskidiği ve sorunlar çıkarmaya başladığı yeni bir klavye arayışındayım. Günde 10-12 saat civarı bilgisayarın başında geçiriyorum. Oyun çok oynamıyorum genelde kodlama ile uğraşıyorum. Telefonla çok görüştüğüm için de çok sesli olmaması benim için önemli o yüzden Blue Switch'lerin uygun olduğunu düşünmüyorum. Medya tuşları ve RGB çok önemli değil ancak bilek ağrıları yaşıyorum biraz o yüzden bilek desteği büyük avantaj olacaktır. Logitech G513 Blue Switch olduğu için ve çok sorun yaşayan olduğu için düşünmüyorum. Aklımda HyperX alloy Origins vardı. Razer Ornata v2'nin bilek desteği çok hoşuma gitti ama konfor için mekanik klavyeler çok daha iyi diye okudum. Önerilerinizi bekliyorum. Bilek desteği için ayrıca önerilerde de bulunabilirsiniz. Zaman ayıran herkese şimdiden teşekkürler.

Hem oyun oynayan, hem de kodlama ile uğraşan birisi olarak önerim Ornata V2. Low Profile olduğu için yazı yazarken inanılmaz rahat hissettiriyor, bilek desteğinin deri olması da cabası.

Hem oyun oynayan, hem de kodlama ile uğraşan birisi olarak önerim Ornata V2. Low Profile olduğu için yazı yazarken inanılmaz rahat hissettiriyor, bilek desteğinin deri olması da cabası.
Hocam zaman ayırıp öneride bulunduğunuz teşekkür ederim. Razer Ornata görünüş olarak da çok hoşuma gidiyor ve low profile olması biraz daha rahat ettirecek gibi. Ornata ile ilgili şikayetleriniz var mıdır acaba? Bir de click sesi çok rahatsız ediyor mu? Sanki tuşlar altında kırıntı var gibi geliyor videolarda ama.

Hocam zaman ayırıp öneride bulunduğunuz teşekkür ederim. Razer Ornata görünüş olarak da çok hoşuma gidiyor ve low profile olması biraz daha rahat ettirecek gibi. Ornata ile ilgili şikayetleriniz var mıdır acaba? Bir de click sesi çok rahatsız ediyor mu? Sanki tuşlar altında kırıntı var gibi geliyor videolarda ama.
Arkadaşım kullanıyor ve çok memnun. Hiç bir sıkıntı yaşamadı. Click sesi de mekanik klavye sesinden daha sessiz rahatsız etmiyor.

Hocam, bu bütçede membrane klavye almak mantıklı mı? K68 ya da K3 Aura daha mantıklı olmaz mı?

Hocam, bu bütçede membrane klavye almak mantıklı mı? K68 ya da K3 Aura daha mantıklı olmaz mı?
Kodlama için low profile klavyeler mekanik klavyelerden her türlü daha iyidir. Ornata zaten mecha-membrane bir klavye, oyun performansı da iyi.
Ufak bir çıt sesi çıkıyor sadece, rahatsız etmez.

Bu klavyeye bakabilirsiniz. Brown switch bir klavyedir.
Hocam teşekkürler öneriniz için ancak amazonda bazı yorumlarda membrane olduğuna dair yorumlar gördüm ve tasarım olarak da çok hoşuna gitmiyor. Çok yaklaşık fiyatta Razer Ornata bir tık daha mantıklı geldi açıkçası.

Düzeltme: çok pardon hocam amazon yorumlarında K1 ile yorumlar karışık görünüyor yanlış anlamışım ancak bazı yorumlarda bazı tuşların çok çabuk bozulduğu belirtilmiş. Kararsız kaldım biraz açıkçası.

Membrane mi? Bu membrane bir klavye değil. Brown switch bir klavye ayrıca kendi sitesinden de bakabilirsiniz. İnternette videoları var. Bu klavyeye de bakabilirsiniz;
Sessiz optik switch kullanıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı