Kodlama Öğrenmek İstiyorum

FurkanKutlu

Kilopat
Kodlama öğrenmeye başlamak istiyorum. Başlangıç için hangi yazılım dilini önerirsiniz? Hangi kaynaklardan öğrenebilirim?(Orta düzey İngilizce biliyorum.)

Oyun yazma aşamasında bir sürü farklı şey öğrenmen lazım. İngilizcen varsa stackflow gibi sitelerden soru sorsan daha fazla etkili olur.

Oyun için C++ önerim ilk başta. Hobi olarak öğrenmek istiyorsan neyse de üniversite de bilgisayar mühendisliği yazacaksan otur derslerine çalış güzel bir üniversitede güzel bir eğitim al.

Oyun yazma aşamasında bir sürü farklı şey öğrenmen lazım. İngilizcen varsa stackflow gibi sitelerden soru sorsan daha fazla etkili olur.

Oyun için C++ önerim ilk başta. Hobi olarak öğrenmek istiyorsan neyse de üniversite de bilgisayar mühendisliği yazacaksan otur derslerine çalış güzel bir üniversitede güzel bir eğitim al.
Hobi olarak yapıcam zaten evde yapıcak bişey yok bi uğraş bulurum.

Temel için hangi dil olduğunun çok önemi yok. Maksat temel atmak ise C++ öneririm. İnternette bolca kaynak bulabilirsiniz. Her ne kadar gunumuzde cogunluk python’a yonelse de C++ her zaman saglamligini koruyacaktir.

Kodlama öğrenmeye başlamak istiyorum. Başlangıç için hangi yazılım dilini önerirsiniz? Hangi kaynaklardan öğrenebilirim?(Orta düzey İngilizce biliyorum.)

Programlamaya giriş için herhangi bir dili seçebilirsiniz. Yazılım piyasalarında C, C++, C#, Java, Pytnon ya da Ruby gibi diller kullanılıyor. Birisinden başlayarak programlamaya adım atabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı