Kodlamaya ne ile başlanmalı?

OnurKrkc

Hectopat
Katılım
19 Ağustos 2018
Mesajlar
216
Merhaba herkese, ben makine mühendisliği 1.sınıf öğrencisiyim. Kodlama öğrenmeye başlamak istiyorum fakat nereden başlamam gerektiğini bilmiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
 

Şehzade Mehmed

Decipat
Katılım
26 Nisan 2020
Mesajlar
2.929
Makaleler
30
Çözümler
3
Hocam, biraz araştırsan iyi olur. Takıldığın yeri bize sorarsın. Makine mühendisliği için orta seviyeli dilleri bilmen lazım. Araştır, takıldığın yeri sor. Yardımcı olalım.
 

Şehzade Mehmed

Decipat
Katılım
26 Nisan 2020
Mesajlar
2.929
Makaleler
30
Çözümler
3
Önce "araştırmayı öğrenmek" sonra "doğru soru nasıl sorulur?" en sonunda da "alan belirlemek" bunları tamamladıktan sonra foruma sorduğun tüm sorulara çoğu zaman nokta atışı cevap alabilirsin dostum. Bu kadar genel bir şekilde yorumlama yapmak doğru olmadığı gibi seni de yanıltır.
Katılıyorum.
 

Ecmel

Kilopat
Katılım
26 Aralık 2020
Mesajlar
5.093
Makaleler
3
Çözümler
51
JavaScript öneririm. Oldukça kolay.
"Evet, dostum hesap makinesini JS ile yaptım. Çok kolay bir dil." :)

JS'in kullanım alanlarının çeşitliliği ve ileri seviye kullanımını hiç gördün mü acaba hayatında çok merak ediyorum. Tek JS içinde geçerli değil bu dediğim, bir dilin kolaylığın ölçtü nedir bunu açıklar mısın? Eğer syntax diyorsan her şeyi Python'la yazalım o zaman.
 

NikkoBallas

Decapat
Katılım
25 Haziran 2019
Mesajlar
51
Çözümler
1
İnternette uzmanlar yardımıyla bu konular çok güzel tartışıldı ve yıllarca tartışıldı artık anlamanız gerekirdi hocam.
Tabiki bunlar python, ruby gibi diller ama bu diller çok platformlu ve birçok github vb. depolardan tool'lar barındırıyor çok büyük bir dünya.
Bunun yanı sıra c/c#/c++, java gibi diller biraz daha ağır diller ağır derken açık konuşmak gerekirse çok daha manuel diller bunlar,
Örneğin bir işlem yaptıracaksanız bunu en başından tanımlayıp değerleri öğretip işlemin mantığını öğretip sonra işlemi yapmalısınız çok daha beyin gelişimi ve parmak hızı sağlıyor :)
-
Detaylı araştırın 2 türde farklı dünyalarda bir dili öğrenmeden önce bikere bi ne temelinde olduğuna bakın, sizin için kolay tanımı farklı olabilir.
Kolay gelsin :)
 
Yukarı