Köpeğe şiddet uygulayan biri nereye şikayet edilir?

Sikayet edin ama Turkiye'de cok da bir sey beklemeyin.

"Köpeğini otomobilin arkasına iple bağlayıp sürüklediği iddiasıyla gözaltına alınan zanlı, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Zanlıya 4 bin 252 lira idari para ceza uygulandı."

Bende karşıyım ama arkadaşım köpek besliyor mesela onun Beagle var laf dinlemediği zaman oturup konuşamadığı için mecbur dayak atıyor hafif ama onun arkadaşında Pitbull var o laf dinlemeyince hayvanın acı eşiği çok yüksek olduğu için vileda sopası kırıyormuş üstüne yine ses çıkarmıyor hayvan. Sonuç olarak eğer şiddet uygulayacaksan beslemeyeceksin benim mantığım bu ama eğitmek için şiddet uyguluyorlar galiba bilemiyorum.

Bende karşıyım ama arkadaşım köpek besliyor mesela onun Beagle var laf dinlemediği zaman oturup konuşamadığı için mecbur dayak atıyor hafif ama onun arkadaşında Pitbull var o laf dinlemeyince hayvanın acı eşiği çok yüksek olduğu için vileda sopası kırıyormuş üstüne yine ses çıkarmıyor hayvan. Sonuç olarak eğer şiddet uygulayacaksan beslemeyeceksin benim mantığım bu ama eğitmek için şiddet uyguluyorlar galiba bilemiyorum.
Eğitmek için bile olsa hayvanı kemerle dövmek çok yanlış ve etik değil.

Eğitmek için bile olsa hayvanı kemerle dövmek çok yanlış ve etik değil.
Evet bence de ama gördüğüm kadarıyla pek alınmıyor köpekler dayak yedikten sonra kuyruk sallayarak oynamaya devam ediyor arkadaşın köpeği 😀 Bende kızıyorum ona vurma diye mesela araba geliyor hiç korkmuyor arabalardan, arkadaşım bekle diyor beklemiyor sonra elini kaldırıp dayak pozisyonuna alınca bekliyor 😀

Google yerine buradan tecrübeli ve bilgili olan insanlarla iletişime geçmeyi tercih ettim sen bu tarz bir şey duydun mu daha önce?
Dostum peki, cidden şikayetle ilgili nasıl bir tecrübe bekliyorsun insanlardan, yaşanmışlık mı? Yıllarını hayvana şiddet uygulayanları şikayet ederek geçirmiş olan bir insanı mı bulmayı yoksa? Cidden, sadece açıyorsun e devleti ve şikayet dilekçeni yolluyorsun onlar gerekli soruşturmayı yapıyor zaten. Hadi, şurada milletin fikirlerini merak ettim veya ben böyle birşey yapıcam ilgi olsun hadi en kötü konu açılmış olsun desen eyw deyip geçicem ama böyle bir konuda tecrübe arayışında olman gerçekten benim garibime gitti. Bol şans, umarım istediğin oldgunlukta bir insan bulursun

Dostum peki, cidden şikayetle ilgili nasıl bir tecrübe bekliyorsun insanlardan, yaşanmışlık mı? Yıllarını hayvana şiddet uygulayanları şikayet ederek geçirmiş olan bir insanı mı bulmayı yoksa? Cidden, sadece açıyorsun e devleti ve şikayet dilekçeni yolluyorsun onlar gerekli soruşturmayı yapıyor zaten. Hadi, şurada milletin fikirlerini merak ettim veya ben böyle birşey yapıcam ilgi olsun hadi en kötü konu açılmış olsun desen eyw deyip geçicem ama böyle bir konuda tecrübe arayışında olman gerçekten benim garibime gitti. Bol şans, umarım istediğin oldgunlukta bir insan bulursun
Tecrübe dediğimiz şey sadece yaşanmışlıklardan ibaret değildir. Buradan bir insan bu tarz bir şikayet sürecini yaşamış, şahit olmuş, görmüş olabilir. Ben de gerekli araştırmamı yaptıktan sonra burada konu açmak istedim.

Geri
Yukarı