Köpeğimi okuluma girmemesi konusunda nasıl eğitebilirim?

Swaglikeohio

Hectopat
Arkadaşlar köyde 2-3 senedir zincire vurulmuş köpeğimiz vardı. Şimdi onu alıp şehrin merkezine getirdik ve tasmasını saldık. Etrafta deli gibi koşturuyor gayet mutlu şu anda.

Sabahları ben okula giderken beni takip ediyor. İyi güzel yolda oynaşıyoruz ama okulun bahçesine de girmeye çalışıyor. Kovmaya çalıştım gitmedi. Bahçeden taşıdım dışarıya koydum gitmedi. En son kapıyı üstüne kilitledik ögretmen ile 5 ders ve teneffüsler dahil hep beni kapının önünde beklemiş. İzlerken kalbim cok kirildi.

Ne yapmam gerekir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Barınağı ara gelsin alsınlar bakamıyorsan. Aç kalırsa insanlara da saldırır.
Bakabiliyorum. Bakmak sorun değil. İnsanlanlara asla saldırmıyor birisi ona saldırmadığı sürece.

Ben sadece okuluma girmesini istemiyorum. 10 sene zincire vurulu yaşayacağına 1 2 senesini özgür geçirmesini istiyorum.

Arkadaşlar köyde 2-3 senedir zincire vurulmuş köpeğimiz vardı. Şimdi onu alıp şehrin merkezine getirdik ve tasmasını saldık. Etrafta deli gibi koşturuyor gayet mutlu şu anda.
Bir bahçeniz vesaire yok mu? Okulda rahatsızlık verebiliyorlar açıkçası ne kadar dostunuz olsa bile okuldan uzaklaştırmak çok önemli. Eğer olmayacaksa köye geri götürün veya barınağa verin.

Arkadaşa katılıyorum verebileceğiniz bir yakınınız yoksa barınağı arayın.
Dostum hayvana bakabiliyorum. Sahibiyim zaten sadece evde değil dışarıda kulübe yaptık altına da minder ve eski bir yorgan var kışın üşümemesi icin. Sadece dışarıda o kadar. Evde bakamıyorum çünkü evde hem kedi var hem de anneannem ileri derece alzheimer hastası. Köpeği ölümüne terk etmek istemiyorum.
Bahçe kapısını kapat çıkamasın.
Çitlerden atlıyor.
Bağlamaktan başka çaren yok.
Olabilir. Saat 1 1.30 gibi ögle arası bitiyor o yüzden o sıralar bağlamayı bırakabilirim.
Bir bahçeniz vesaire yok mu? Okulda rahatsızlık verebiliyorlar açıkçası ne kadar dostunuz olsa bile okuldan uzaklaştırmak çok önemli. Eğer olmayacaksa köye geri götürün veya barınağa verin.
Bahçe var ancak ufak. Dışarıya falan da çıkıyor. Geceleri salıyorum dolaşırken hep yanımda. Maksimum 50 metre falan acılıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı