Köpek kovalaması sonucu araba çarpan Rabia Kallı hayatını kaybetti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Köpekleri barınaklara yollamak onları ölüme sürüklemekten başka bir şey değildir. Bu durumda iş devlete düşer. Eğer barınakları adamakıllı kontrol edecekse ben de gönderilmesi taraftarıyım. Ama şimdiki durumda barınaklara göndermek ölüme göndermek demektir.

Küçücük çocuklara saldırmasınlar da nerede toplanıyorsa toplanabilir.

Buna ne diyeceksin onu merak ediyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Onun alanını işgal eden bir çocuk daha değil mi ?
Hiçbir köpek durduk yere saldırmaz! O çocuktan önce o köpeğe biri zarar verecek bir davranışta bulunduysa köpek insanları doğal olarak tehlikeli bilecek ve savunmaya geçecektir. Biz dünyada tek değiliz ve dünyamızı hayvanlarla paylaşıyoruz. Hayvanları kafeslerde dövüstürenlerden tutunda, hayvanların uzuvlarini koparıp onlara acı çektirenler, hayvanları saldırgan hale getirip sokağa salanlar... Olay yine insanda bitiyor. Onlarda bir can, hiç vicdanınız yok mu?

Şu iti savunanlara keşke bir saldırıp parçalara ayırsalar ve eski sözlerinde veya videolarında savunmuş olması ortaya çıksa zerre acımam. Keşke saldırsalar, çocuklarına saldırsalar diyemiyorum ona vicdanım el vermiyor sonuçta bir it savunucusu yüzünden çocuğa art niyet beslenmez.
Bakayım o zaman her otu medeniyet sandığınız için yine savunabilecek mısınız? İt ya bu it it. İtin neyini savunuyorsun, bre zeki? Muhtemelen bir kan bağı vardır yoksa mümkün değil bir insan görünümlü yaratığın iti savunması.

Dostum "it" diyorsun ama bir şeyi atlıyorsun bu sence o itin suçu mu yoksa ona bakmayan devletin suçu mu? Neden Avrupa ülkelerinde böyle olaylar çok az görülüyor? .

Hiçbir köpek durduk yere saldırmaz! O çocuktan önce o köpeğe biri zarar verecek bir davranışta bulunduysa köpek insanları doğal olarak tehlikeli bilecek ve savunmaya geçecektir. Biz dünyada tek değiliz ve dünyamızı hayvanlarla paylaşıyoruz. Hayvanları kafeslerde dövüstürenlerden tutunda, hayvanların uzuvlarini koparıp onlara acı çektirenler, hayvanları saldırgan hale getirip sokağa salanlar... Olay yine insanda bitiyor. Onlarda bir can, hiç vicdanınız yok mu?
Hocam anlamanızda sorun mu var? Sadece evime giderken saldırdılar diyorum, derdiniz ne?

Küçücük çocuklara saldırmasınlar da nerede toplanıyorsa toplanabilir.

Evet insanlara saldırmaları kötü bir şey. Ancak bu köpeğin doğasında var. Özellikle de sokak köpeğinin. Bu durumda köpeği suçlamanın cahillikten başka bir anlamı olmadığını düşünüyorum. Çünkü köpeğin doğası bu. Ayrıca nerede toplansa toplansın da çok garip bir düşünce bana göre. Dediğim gibi ben de giden canlara üzülüyorum ancak burada suçlu denetim yapmayan ya da yapsa da düzeltmeye kalkmayan devlettir. Sen pislik içinde barınaklara bırakırsan o hayvan orada can çekişir. Ama güzel ve temiz bir yere koyarsan her iki taraf da memnun olur.

Dostum "it" diyorsun ama bir şeyi atlıyorsun bu sence o itin suçu mu yoksa ona bakmayan devletin suçu mu? Neden Avrupa ülkelerinde böyle olaylar çok az görülüyor?

Avrupa'da sokak köpeği diye bir kavram yoktur da ondan.

Sokak köpeği oldukları için saldırmaları konusunda haklısınız. Ancak dediğim gibi bu köpeğin suçu değil denetim yapmayanların suçu.
Hocam iyi tamam da ben ne yapayım? Benim kardeşim okula gidip geliyor, her gün gidip gelirken korkuyorum. Acaba saldırdı mı, saldıracak mı diye. Kardeşim küçük, saldırsa hiçbir şey yapamaz. Kardeşime bir şey olduktan sonra ben ne yapayım? Artık iş işten geçtikten sonra özellikle.

Bunuda atmak istedim ve bir şey farkettim çoğu sözde "köpek sever" insanlardan nefret ediyor..

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220312-143957_Twitter.jpg
    Screenshot_20220312-143957_Twitter.jpg
    35 KB · Görüntüleme: 27
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı