Köpekler sahiplenirken ne yapılmalı?

surafu

Hectopat
Arkadaşlar, 3 aylık yaz tatili sürecinde bir köpek sahiplenmeyi düşünüyorum ve bu konuda birkaç sorum olacak. Cevaplarsanız çok mutlu olurum.
Oturduğum yer Ankara. Bazı aşıların bölgeye göre yapılıp yapılmayacağına karar veriliyormuş, o yüzden belirttim.

1-) Öncelikle hangi köpeği tavsiye edersiniz? Minik bir köpek düşünmüyorum. Severken, oynarken zarar vermekten korkuyorum ya da ev içinde genelde ev halkı dalgın oluyor, üstüne basılıp ezileceği için minik bir köpek istemiyorum.
2-) Hangi aşılar (büyük önem taşıyanlar) kaç ayda, yılda yaptırılmalı ve bu aşıların 2021 yılındaki fiyatları nelerdir?
3-) Hangi mamayı tavsiye edersiniz? Çevremde köpek besleyen insanlar mamaların çoğunun ağız kokusu ya da sindirim hastalıklarına yol açtığını söylüyor ishal vb.
4-) Ücretsiz olarak köpekleri yavru halindeyken nerelerden sahiplenebilirim?
5-) Eğitim sürecinde bir arkadaşım eğitim tasması takıp yanlış yaptığında hafifçe tasmadan çekip hayır dediğini söylüyor. Doğru bir şey yaptığında da çok sık olmayacak şekilde ödül veriyormuş. Siz ne önerirsiniz?
6-) Dışarı çıkardığımda sokak köpeklerinin saldırısına uğramasını bir nebze azaltacak taktikler verirseniz sevinirim.
7-) Bir köpek kaç ayda yıkanmalı, dışardan eve getirmeden önce ne tür temizlikler hangi aletlerle yapılmalı?

Sorularım bu kadardı. İyi forumlar dilerim.

Pek bir bilgim yok fakat sana önerebileceğim ve yıllarca babamla beraber beslediğim beagle cinsini öneririm. Görüp görebileceğin en uysal hayvancıktır kendileri. Çok masumlar ve her şeye pozitif yaklaşan bir ırk.

Eğer güçlü bir köpek düşünüyorsanız kurt kırmalarına bakabilirsiniz onlar sokak köpekleriyle sorun yaşamaz eğer çok dışarıda geziyorsa ve eve gircekse köpeği boğmadan sık sık yıkamak iyi olur yem köpekten köpeğe değişir bazı cinslerin proteine ete diğerlerinden fazla oluyor vb bazı köpekler asidir ve sizin verdiğiniz büskivi işe yaramaz kimide pamuk gibidir bunları alıcağınız cinsi belirledikten sonra sormanız daha iyi olur

Alacağım köpek alman çoban köpeği bu köpeğe yönelik soruları cevaplarsanız mutlu olurum ayrıca bu köpeğe bahçemizde bakmam sizce uygun olur mu? Apartman bahçesi zemin beton.

Geri
Yukarı