Köpekler saldırdığında ne yapmalı?

g100

Kilopat
Yer
Türkiye, Eskişehir
Daha fazla  
Arkadaşlar geçen gün arkadaşla bisikletle gezerken büyük bir yuvarlak toprak alana girdik. Önce bir şey yoktu ama bir baktık 15-16 köpek ötemizde bize bakıyor , sonra ikisi koşmaya başladı hemen ben bisiklete atlayıp yardırdım. Ama arkadaş biraz geride kaldı valla bisiklet olmasa başımız yanmıştı. Bu durumda ne yapabilirim? Köpekle temas kurup saldırırsam 16'sı üzerime çullanır mı? Daha önceden binlerce saldırdılar taşla uzaklaştırdım ama bu sefer grup olarak ne yapabilirim?

Köpekler insandaki adrenalin duygusunu anlayan hayvanlardır. Bu yüzden elimizden geldiğince sakin olun yanınıza gelir ayağınızı koklar gider. Tabi çok kızmadıysa.

Merak etme. Köpekler uysaldır. Sen bişey yapmadığın zaman onlarda sana bişey yapmazlar. Ve bence bir daha o sokağa girme :D

Merak etme. Köpekler uysaldır. Sen bişey yapmadığın zaman onlarda sana bişey yapmazlar. Ve bence bir daha o sokağa girme :D
Geçen akşam koşuya gidiyordum. Arkamdan ayak sesleri geldi karanlık bir sokakta o ne diye bir bakayım dedim. İt oğlu it köpek kovaladı beni sokağın sonunda bıraktı. Bir daha o sokağa girmedim. Ama sokağın sonunda ben neymişim be dedim. Nasıl koştum öyle kendi kendime şaşırdım. :D

Geri
Yukarı