Köpeklerin ses tellerini kesen adama ceza kesildi

Bir insan(?) nasıl böyle bir şey yapabilir ya? Hiç mi empati duygunuz yok, hiç mi acıma duygunuz yok? Ticaretini yapıyorsunuz, bari zarar vermeyin hayvanlara.

Yazık, cidden acıyorum. Para cezası verip geçiştirenlere daha çok acıyorum. Allah hepsinin belasını versin.
Katılıyorum. Para cezası nedir ya!? Gerçi Türkiye'de yaşıyoruz değil mi? Adeleti nerede bulacaksın ki?

Az önceki haberde bir tane adam köpeklerin ses tellerini kesip "havlamayan köpek" adı altında satacaktı. Siz ne düşünüyorsunuz? Çok canice değil mi?

Sen mevzuyu çok yanlış anlamışsın. Kimse havlamayan köpek satmıyor. Bunlar cins köpek üreticisi devamlı çiftleştirip pet shoplarda satıyorlar cins olarak. Havlamama olayı ise bu yetiştirenler "kafamız şişti" dediği için. Yalnızca damızlık hayvanların ses tellerini kesiyorlar.

Çevrenizdeki pet shopların, sertifikalı hayvan satıcılarının hepsi böyle elde ederler köpekleri.

Katılıyorum. Para cezası nedir ya? Gerçi Türkiye'de yaşıyoruz değil mi? Adeleti nerede bulacaksın ki?

Daha insanlara adalet sağlanmayan bir ülkedeyiz, hayvanlara adalet çok uzak hayaller.

Bazı ülkelerde hayvanlara karşı işlenen suçlar bir insana işlenmiş gibi sayılıp hapis ve daha üstü cezalar veriliyormuş. Bu Türkiye'de olsun derdim ama biz insana bile değer vermiyoruz ki. :(

İdam basit olur. Bu ve buna benzer ağır, pislik suçları yapanlara idam değil işkence yapacaksın. Öyle ki ölmek isteyecek ama izin vermeyeceksin. Bunları yapabiliyorlarsa aynısı onlara da yapılmalı.

Aklımdan geçen buydu. Aklımı okudunuz :)

Köpeğin patilerinin kesen adama 600 TL ceza verildi.
Köpeğin sahibine ise 180 TL ceza verildi. (Köpeğin sahibi, köpeğin kesilen bacaklarını koli bandı ile sarmıştı.)
Benim bu ülkeden gram umudum yok. Umarım tez zamanda kurtulurum buralardan.

Yeni konular

Geri
Yukarı