Köprüleme yaptığım modemde IP adresi alınamadı hatası

mustafa000

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Evimde Infinity 401 DOCSIS 3.0 modem kullanıyorum. Alt kattaki iş yerime internet erişimi sağlamak için iş yerime CAT6 kablo çektim. Kullanmadığım TP-Link TD/wd9970v3 modemimi de köprüleme yöntemiyle iş yerime bağladım. İki telefondan bir tanesi köprüleme yaptığım modeme bağlanıp evimdeki ana modeme bağlandıktan sonra tekrar köprüleme yaptığım modeme bağlanmıyor IP adresi alınamadı diyor. Köprüleme yaptığım modemi resetleyince bağlanıyor. Diğer telefon bağlanıyor sorunsuz ama köprüleme yaptığım modeme 3-4 saat civarı bağlı kalınca onda da bağlantı kopuyor ve IP adresi alınamadı hatası veriyor, köprüleme modemi resetleyince tekrar bağlanıyor.

Ana modem IP adresi 192.168.0.1 köprüleme modemin IP adresi 192.168.0.5 köprüleme modundaki modemde DHCP kapalı, ayarlarından bridge modu etkin. Telefonlara sabit IP verip de denedim fakat yine aynı hatayla karşılaştım. Bir türlü çözemedim. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,
Evimde Infinity 401 DOCSIS 3.0 modem kullanıyorum. Alt kattaki iş yerime internet erişimi sağlamak için iş yerime CAT6 kablo çektim. Kullanmadığım TP-Link TD/wd9970v3 modemimi de köprüleme yöntemiyle iş yerime bağladım. İki telefondan bir tanesi köprüleme yaptığım modeme bağlanıp evimdeki ana modeme bağlandıktan sonra tekrar köprüleme yaptığım modeme bağlanmıyor IP adresi alınamadı diyor. Köprüleme yaptığım modemi resetleyince bağlanıyor. Diğer telefon bağlanıyor sorunsuz ama köprüleme yaptığım modeme 3-4 saat civarı bağlı kalınca onda da bağlantı kopuyor ve IP adresi alınamadı hatası veriyor, köprüleme modemi resetleyince tekrar bağlanıyor.

Ana modem IP adresi 192.168.0.1 köprüleme modemin IP adresi 192.168.0.5 köprüleme modundaki modemde DHCP kapalı, ayarlarından bridge modu etkin. Telefonlara sabit IP verip de denedim fakat yine aynı hatayla karşılaştım. Bir türlü çözemedim. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden çok teşekkürler.

Ana modemin IP dağıtma aralığında bir IP TP-Link modeme verip deneyin.
Mesela sizin modem 192.168.0.1 arayüz IP sidir ama dağıtmaya 192.168.0.100'den başlayabilir.
Diğer ayarlarınızı doğru yapmışsınız.

Ana modemin IP dağıtma aralığını nasıl öğrenebilirim?
Ana modemin IP dağıtma aralığında bir IP TP-Link modeme verip deneyin.
Mesela sizin modem 192.168.0.1 arayüz IP sidir ama dağıtmaya 192.168.0.100'den başlayabilir.
Diğer ayarlarınızı doğru yapmışsınız.
Hocam ana modemin arayüzünde DHCP ayarlarında başlangıç ıp adresi 192.168.0.10 yazıyor, cpe sayısı 245 yazıyor. DHCP istemcileri bölümünde 192.168.000.010 dan sırayla dağıtıyor. 10,11,12,15 diye devam ediyor. Köprüleme modemin ıp adresi 192.168.000.050 olarak gözüküyor. Köprüleme modemin ıp adresini kaç yazarsam sorunu çözmüş olurum?

Son düzenleme:
Ana modemin IP dağıtma aralığını nasıl öğrenebilirim?

Hocam ana modemin arayüzünde DHCP ayarlarında başlangıç IP adresi 192.168.0.10 yazıyor, cpe sayısı 245 yazıyor. DHCP istemcileri bölümünde 192.168.000.010'dan sırayla dağıtıyor. 10, 11, 12, 15 diye devam ediyor. Köprüleme modemin IP adresi 192.168.000.050 olarak gözüküyor. Köprüleme modemin IP adresini kaç yazarsam sorunu çözmüş olurum?

Ana modemin arayüz IP'sini 192.168.1.1 yapın.
IP dağıtma aralığını 192.168.1.100'den başlatın.
Köprüleme modemin IP'sini 192.168.1.150 yapın ama bu IP'yi ana modemden köprü modemin Mac adresine rezerve edin yani statik IP yapın.

Ana modemin arayüz IP'sini 192.168.1.1 yapın.
IP dağıtma aralığını 192.168.1.100'den başlatın.
Köprüleme modemin IP'sini 192.168.1.150 yapın ama bu IP'yi ana modemden köprü modemin Mac adresine rezerve edin yani statik IP yapın.

Hocam köprü modemin Mac adresine IP adresini rezerve etmek için köprü modemden DHCP kapatmak yeterli midir?

Hocam dediklerinin hepsini uyguladım fakat sorun hala devam ediyor.

Olması gereken tüm ayarları yaptınız hocam ap kurulumu bu şekilde olur.
Köprü modeminizde bir sorun olabilir başka bir şey gelmiyor aklıma.
Son olarak iki modemin Wi-Fi adları değişik olmalı aynı yapmadınız umarım?
Elinizde başka bir modem var ise onunla deneyin.

Olması gereken tüm ayarları yaptınız hocam ap kurulumu bu şekilde olur.
Köprü modeminizde bir sorun olabilir başka bir şey gelmiyor aklıma.
Son olarak iki modemin Wi-Fi adları değişik olmalı aynı yapmadınız umarım?
Elinizde başka bir modem var ise onunla deneyin.

Wi-Fi isimleri değişik hocam ikisinin de.
Evde ana modeme bağlı olan Vestel televizyonumu kapattığımda köprüleme modeminde bağlantısı gidiyor, resetlemeden de bağlanılmıyor bunu da son zamanlarda fark ettim.
Hocam iş yerinde interneti dağıtmak için Xiaomi Wi-Fi router almaya karar verdim kablo ile bağlayacağım evde sabit 100Mbps hız alıyorum bu cihazdan kullanırsam iş yerimde hızımda çok bir düşüş olur mu ya da cihaz olarak bir öneriniz var mıdır?

Wi-Fi isimleri değişik hocam ikisinin de.
Evde ana modeme bağlı olan Vestel televizyonumu kapattığımda köprüleme modeminde bağlantısı gidiyor, resetlemeden de bağlanılmıyor bunu da son zamanlarda fark ettim.
Hocam iş yerinde interneti dağıtmak için Xiaomi Wi-Fi router almaya karar verdim kablo ile bağlayacağım evde sabit 100Mbps hız alıyorum bu cihazdan kullanırsam iş yerimde hızımda çok bir düşüş olur mu ya da cihaz olarak bir öneriniz var mıdır?

Bu cihazı tavsiye ederim.
Kablolu kullanımda hız kaybı yaşamazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı