Kötü markalar akıllanıyor mu?

Yiğit KAMURAY

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul / Maltepe / İdealtepe Mahallesi
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
https://yehetto.shrib.com/#Sistemim

GPU: Palit GameRock RTX 3080 10 GB
CPU: Intel Core i7-12700K
RAM: G.Skill Trident Z Royal Silver 4x16 GB (64 GB) 4000 MHz CL18
MoBo: MSI Z690 Tomahawk WiFi

SSD #1: PNY CS3030 500 GB
SSD #2: WD Blue 500 GB
SSD #3: SanDisk Ultra 4 TB
SSD #4: SanDisk Ultra 2 TB
HDD #1: WD Black 6 TB 7200 RPM CMR (FZBX)
HDD #2: WD Blue 2 TB 5400 RPM CMR (EZRZ)
HDD #3: WD Blue 1 TB 7200 RPM CMR (EZEX)
HDD #4: WD unlabelled 10 TB
Merhabalar, iyi sosyaller!

Öncelikle hepimizin bildiği üzere GamePower, Power Boost, Everest, GameTech, James Donkey vb. markaların iyi ürünü yok denecek kadar az. Ama nedense son günlerde bu markaların birkaçında alınabilecek ürünler çıkarmaya başladılar. Sizce bu markalar sonunda "yasal dolandırıcılığı" bırakıyorlar mı?

Son zamanlarda gördüğüm iyi ürünlerden bir kaçı;
JD 1000PRO M.2 SSD.
GameTech HD3.0 CPU Soğutucu.

Sorum sizce bu markalar artık adam akıllı markalara döner mi?

Yasal dolandırıcılık yaptıkları falan yok. Adamın "piyasanın en iyisi" diye iddiası yok, alanlar da zaten dandik olduğunu biliyor. Alma sebepleri ucuz olması. Adam Razer, Logitech mouse'a dünyanın parasını vermek istemiyor, 50 TL'ye GamePower alıyor.

Aslında bu konu firmaların elinde, isterlerse örnek verdiğiniz gibi çok iyi ürünler sunabilirler. Ben artık ön yargılarımı geride bıraktım, şans vermeyi de istiyorum. Gametech firmasıyla ilk alışverişim olsa dahi memnun kaldım, darısı diğer markaların başına.

Izoly ve Turbox'ı eklemeyi unuttunuz😀
Onlar zaten hiç bir şekilde adam olmaz. Onlarla bunlar bir değil. Izoly ve TurboX ikinci el 10 senelik parçaları alıp sıfır ayağına satıyor. Öbür markalar en azından Çin'den merdiven altından üretilen ürünleri alıp logo basıp satıyorlar.

Kötü marka yoktur kötü ürün vardır bana göre. O dandik markaların alınma sebebi de zaten ülkenin ekonomik durumu.

Tabi Rampage, Gamepower, James Donkey gibi markaların ürünlerinin %99'u kötü. Izoly, Turbox gibi bilgisayar parçaları üreten markaları zaten ağza almak haksızlık olur.
Bir de şundan örnek vermek istiyorum Cooler Master, FSP gibi markaların da yabancı karşılaştırma sitelerinde düşük puan aldığı oluyor. Araştırdığında gerçekten bu modellerde bazı kronik sorunlar bulunabiliyor. Ya da aynı fiyatta olan diğer PSU'lara karşı daha kötü performans verdiği olabiliyor.

Izoly ve Turbox'ı eklemeyi unuttunuz😀
Bunlara marka veya firma demek yerine direkt dolandırıcı demek daha doğru olur. İnsanları göz göre göre kazıklıyorlar. Diğer saydığımız firmalar ise en azından dolandırıcılık vs. yapmıyorlar.
Üretimi toptan olan ürünlere marka basıp satmak ayrı 10 yıllık parçaları fahiş fiyata satmak ayrı bir olay.

Geri
Yukarı