Kötü matematik ile yazılımcı veya bilgisayar mühendisi olunur mu?

efegelen

Zeptopat
Daha fazla  
Geçtiğimiz günlerde lise 1'e başladım Anadolu lisesi kazandım fakat gelecek kaygısı çekiyorum. Bilgisayarla aram çok iyidir sınıfta robot bile kodlamıştım ama matematiğim berbat. 5 ve 6. sınıfta çok iyiydi ama 7 ve 8'de 30-40-50 almaya başladım. Matematiğim yok değil genel konuları biliyorum. Benim hayalim yazılımcı veya bilgisayar mühendisi olmak ama matematik gerekiyormuş. Sanırım hayelimden vazgeçmeliyim. Sizce matematiği kötü olanlar yazılımcı veya bilgisayar mühendisi olmaz mı?

Geçtiğimiz günlerde lise 1'e başladım Anadolu lisesi kazandım fakat gelecek kaygısı çekiyorum. Bilgisayarla aram çok iyidir sınıfta robot bile kodlamıştım ama matematiğim berbat. 5 ve 6. sınıfta çok iyiydi ama 7 ve 8'de 30-40-50 almaya başladım. Matematiğim yok değil genel konuları biliyorum. Benim hayalim yazılımcı veya bilgisayar mühendisi olmak ama matematik gerekiyormuş. Sanırım hayelimden vazgeçmeliyim. Sizce matematiği kötü olanlar yazılımcı veya bilgisayar mühendisi olmaz mı?
Yazilimda illaki karsiniza cikacaktir, bence gec degil. Biraz calisirsaniz duzelebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam belki matematiğiniz iyidir. Okul'da aldığınız puana göre yargılamayın bence. Ayrıca geliştirebilmek içinde vaktinde var.

Bilgisayar mühendisliği dersleri zaten matematikten oluşuyor. Bunları yapamadan nasıl yazılımcı olacaksınız?
Eğer oyun geliştireceksen matematik bilmelisin, eğer bir oyun motorunu üzerinde çalışıyorsan ya da görüntü işleme yapıyorsan matematik bilmelisin, algoritma yazıyorsan matematik bilmelisin.
Algoritma nasıl yazacaksınız?

Geri
Yukarı