Kötü meslek lisesi ortamında ne yapılmalıdır?

Okul nakil aldırmıyor babamla ne zaman okul idaresine gitsem idare sürekli bize diyor bizim okulumuz çok iyi başka okula gitmeyin bizim okulumuz çok iyidir başka okulda da bizimle aynı dersler işleniyor aynı matematik dersi işleniyor gitmeyin nakil aldırmıyoruz diyor idare sürekli bıktım artık.
Ne kadar saçma bir bahane :D Müfredat gereği her okul aynı dersleri, aynı konuları işlemek zorunda değil mi zaten ? Diğer okulda standart matematik işleniyor da sizin okulda ultimate matematik mi işleniyor ? Okuldan mezun olanlar Newton mu oluyor 😂

Açık liseye geçin, derhal o ortamdan kurtulmaya çalışın. Size bir katkısı olmayacak çünkü.

Ailem açık liseye geçmeme izin vermiyor.
Ben de meslek lisesinde okudum, kanka gibiydik milletle. Sen de onlara ayak uydur. Yapacak bir şey yok. Ya da özel okula geç paran varsa.

Maddi durumumuz orta özel okula gitmeye yetmiyor yani.
Hocam madem meslek lisesi istemiyordun niye oraya gittin?

LGS sınavım kötü geldi 270 puan hiçbir Anadolu lisesi beni almadı bende mesleğe gittim.
Ergence davranıyorlar sadece, kötü ortam denmez ona. Çok daha kötüsünü gördüm.

Derste sürekli 31 mevzuları konuşup tahtaya sürekli 31 yazanlardan ne hayır gelir ki onu geçtim derste sürekli herkes birbirine bağırıyor küfür ediyor ders dinleyemiyoruz anlamıyoruz dersi sınıftakilere sessiz olur musunuz ders dinleyeceğim dediğim zaman herkes üzerime geliyor bana saldırıyor beni yalancı çıkarıyorlar bende sessiz biriyim çok sağım onların yanında yapamıyorum sınıfın ortamı maymun gibi zaten.
Evet bu konuya basmanız iyi oldu. Z kuşağının %70'i bu hormonları sergiliyor doğal olarak, ergenlik sonuçta. Fen lisesinde bile böyle tipler oluyor, sadece insanların insanları okuduğu liseye göre yargılamaması gerekiyor ama şu da bir gerçek ki böyle tipler meslek lisesinde daha çok bulunuyor.

Eminim fen lisesinde böyle tipler yoktur.
e-Devlet üzerinden yapın, böyle bir şey yapamazlar. Eğer anlattığınız gibiyse zorla tutmak yani bu şikayet falan edin.

e-Devlet'ten yapılıyor mu oradan yapacağım.

Son düzenleme:
Meslek liseleri açıkçası iyi ama öğrencileri yani ortamı kötü ben bilişim okumuştum yararı olmuştu bana atp ve AMP diye ayırmışlardı sınıfları neyse ki doğru düzgün kişiler geldi Atp'ye ama okulun çoğunda okumak falan yoktu ya inşaatta veya fabrikada çalışma gibi düşünceleri vardı gerçekten kötü ortamdı sigara falan eksilmez saygı desen yok hele ki İstiklâl Marşı'na bile saygıları yoktu hocalar çok iyiydi kız sayısı desen az ki, okulda kız için kavga edenler çok oluyordu zor dönemdi neyse ki bitti nasıl 4 sene dayandım onu bile bilmiyorum ama disiplin yoktu yani.

Meslek liseleri açıkçası iyi ama öğrencileri yani ortamı kötü ben bilişim okumuştum yararı olmuştu bana atp ve AMP diye ayırmışlardı sınıfları neyse ki doğru düzgün kişiler geldi Atp'ye ama okulun çoğunda okumak falan yoktu ya inşaatta veya fabrikada çalışma gibi düşünceleri vardı gerçekten kötü ortamdı sigara falan eksilmez saygı desen yok hele ki İstiklâl Marşı'na bile saygıları yoktu hocalar çok iyiydi kız sayısı desen az ki, okulda kız için kavga edenler çok oluyordu zor dönemdi neyse ki bitti nasıl 4 sene dayandım onu bile bilmiyorum ama disiplin yoktu yani.

Ben atp de okuyorum ama ortam berbat ötesi.
N*h çekme savaşı yapabilirsin öğrencilerle (!). Bu sene sınavlara çalış 11.sınıfta başka okula git.

Hocam boş verin onları kendi haline bırakıyorum.
@Tarık45, ailenizi ikna etmeye çalışın.

Ailemi ikna etmeye çalışıyorum ama olmuyorlar bana diyorlar açık lisede ders bile işlemiyorlar.
Fena değil, oturduğun ilçe'de ki sınavsız Anadolu liselerine bak, kontejanları var mı onlara bak ve bu sene en az kaç puanla almışlar ona bak. Meslek lisesinden Anadolu'ya geçiş hakkın 10.sınıfın sonuna kadar var.

Oturduğum ilçede sınavsız alan Anadolu liseleri var ama okul nakil aldırmıyor babamla birlikte ne zaman okul idaresine gitsek idare hep bize sistem yok internet yok bölüm değiştirmek yasak eğer bölüm değiştirirsek bizi açığa alırlar diyor bıktım artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı