Kötü yazı nasıl düzeltilir?

342524

Hectopat
Makaleler
3
Önceden gerek buradan, gerek internetten, gerek öğretmenlerimden, gerek arkadaşlarımdan aldığım bütün taktikleri denedim. Ama yazım düzelmiyor. Denediklerim:
+Yavaş ve sakince yaz.
Denediğim zaman dikkatim dağılıyor, ve ne yazacağımı unutuyorum.
-Sık sık yazı çalışmaları yap.
Yok olmuyor. Hatta yavaş yazma taktiği ile denedim. Ne zaman denesem hepsinde birbirinden çirkin yazıyorum.
+Farklı kalem türleri dene (arkadaşım önerdi, nasıl öneri ise artık. Sanırım hani tutuş açısından herhalde. :D)
Yok. Olmuyor. Hatta daha yamuk yazdığım olmuştu.
Kısacası yazamıyorum arkadaş yazamıyorum. Düzeltmeyi istiyorum ama düzeltemiyorum işte. Sizin önerileriniz var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam tutuşun yanlış olabilir. Kalem alın evet. Kalın kalem ile ince kalem arasında fark var.

Düzelmez hocam. Yazınız imzanız gibidir. Oturduğunuz yer, hızınız, kaleminiz, yazdığınız materyal gibi etmenler etkiler tabii ki ama yazınızı temelli değiştirmek çok zor.

Düzelmez hocam. Yazınız imzanız gibidir. Oturduğunuz yer, hızınız, kaleminiz, yazdığınız materyal gibi etmenler etkiler tabii ki ama yazınızı temelli değiştirmek çok zor.

Bence de bu böyle, tabii ki bir tık güzelleştiren etkenler vardır ama özünde güzelse oturuşun yanlış diye berbat bir yazıya evrilmez. ya da tam tersi.

Yeni konular

Geri
Yukarı