Köyde insanlar ne yapıyor?

AGEVRX

Decipat
Makaleler
1
Yer
MG
Kasaba veya küçük şehirleri kastetmiyorum. Düzgün yolu bile olmayan köylerde insanlar ne yapıyor? Çiftçilik ve hayvancılık haricinde nasıl geçimini sağlayabiliyorlar ve günleri nasıl geçiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:

Nitrogene

Centipat
Bayağı sağlamıyorlar benim baba tarafı hala öyle takılıyorlar köye gittiğiniz zaman tezek kokusunu çekebiliyorsunuz geçimlerini inek satışından süt satışından kurban filan öyle kazanıyorlar yaşam şartları da bayağı basit tüplü bir televizyonları var onun dışında komşu idi filan.

GFYT

Hectopat
Makaleler
1
Köy yerleri artık eskisi gibi değil. Şehir'de ne bulunuyorsa aynısı hatta daha fazlası köylerde mevcut. Ek olarak daha da huzurlu.

Muhammet Halit

Centipat
Kasaba veya küçük şehirleri kastetmiyorum. Düzgün yolu bile olmayan köylerde insanlar ne yapıyor? Çiftçilik ve hayvancılık haricinde nasıl geçimini sağlayabiliyorlar ve günleri nasıl geçiyor?

Genelde böyle lastik gibi bir şeyle yürüyoruz merkeze inmediğimiz sürece. Sonra geceleri buz gibi oluyor. Sabah ilk iş kalkıp soba yakılıyor. Bir güzel kahvaltı ediliyor. Sonra duruma göre yürüyerek merkeze iniliyor(araba zor da olsa giriyor.)Ondan evvel hayvanlar besleniyor vb. Yani yaşam pek farklı değil. Öyle çok zor da değil. Hatta daha zevkli.

Adall

Centipat
Yer
Sandalye
Köyde çok fazla boş alan var ve akarsular var. Buralarda vakit geçirmek çok güzel oluyor fakat 1-2 arkadaşla daha iyi gider. Mesela ben genelde arkadaşlarla kumdan tepelere çıkıp geziyorduk ve eğleniyorduk.

KS
KS
AGEVRX

AGEVRX

Decipat
Makaleler
1
Yer
MG
Köyde çok fazla boş alan var ve akarsular var. Buralarda vakit geçirmek çok güzel oluyor fakat 1-2 arkadaşla daha iyi gider. Mesela ben genelde arkadaşlarla kumdan tepelere çıkıp geziyorduk ve eğleniyorduk.
Gezmek veya tatil için demiyorum çalışanlar ne yapıyor?
Kuzulama dönemi başladı onlarla uğraşıyoruz şahsen🙂.

Hocam hayvan bakmak zor mu yoksa kendileri takılıyorlar mı?

Yukarı