Koku Sonrası R5 3600 sistem Çalışmıyor

Makaleler
7
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Havacılık Sektörü
Profil Kapağı
1522248089
Herkese selamlar arkadaşlar,

Bugün bilgisayarda çalışırken elektrikler gitti. Daha sonrasında ben de emniyet olsun diye fişleri çektim. Elektrik geldikten sonra fişleri taktım ve kasanın içinde fan kablosunun gevşek olduğunu görüp elimle onu taktım. PSU arkasındaki şalteri açtığımda kasadan çıt diye bir ses geldi. Ben de kapattım tekrar. Sonra tekrar bastığımda yine bir çıt sesi geldi ve güç tuşundaki LED sanki PC açıkmış gibi yanık kalmaya başladı. Bir süre sonra ufak bir yanık kokusu aldım. Belli belirsizdi, kasanın ön tarafından koklayınca gelmiyor ama arka kapağı açınca çok hafif bir plastik yanık kokusu gelir gibi oldu. Işığı yanan güç tuşuna açmak için bastığımda sistem çalışmadı.

Şimdi bu PC'de bir şey mi yandı nedir sorun anlayamadım açıkçası. Yandıysa bile neyin yandığını nasıl anlayabilirim? Herhangi bir yanık ya da kararma yok etrafta. Sadece anakartın arka yüzünde belli belirsiz bir koku var o kadar. PC açılmıyor hala ve sisteme güç verdiğimde güç LED ışığı sanki PC açıkmış gibi sürekli yanıyor.

Sistem özellikleri:
  • R5 3600
  • Sapphire Pulse 5600 XT
  • Gigabyte B450M S2H
  • Corsair CV650 PSU

Onun için bütçeyle ayrı konu açmayı düşünüyorsanız beni etiketleyin hocam, iç yapılara falan da bakarak en iyi PSU'dan alırız, bir daha sorun yaşatmaz.
Açtım konu. Zahmet olmazsa bakarsan sevinirim. Link atamadım şimdi, Güç Kaynakları başlığına açtım.
Onun için bütçeyle ayrı konu açmayı düşünüyorsanız beni etiketleyin hocam, iç yapılara falan da bakarak en iyi PSU'dan alırız, bir daha sorun yaşatmaz.

Teşekkürler. Tam modelini paylaşabilir misin ya da linkini bakayım ona da. Mobildeyim de şu an. MSI B550-A da olabilir diye bakıyordum ama alternatif olsun.

Bu fiyata taş gibi anakart, eksiği yok. Ben çok memnunum.

Zamansız oldu ya tüh.

Yeni PSU bana doğru geliyor orası anlaşıldı. Umarım anakart da üzerime üzerime gelmez:(

Ekran kartının üzerine gelmediğine şükretsene sen :D
Evet pilotum ama sistemi yanımda götürme imkanım yok maalesef. O kadar ağırlığı sürekli yanımda taşıyıp hem eziyet hem risk alamam. Evdeyken takılıyorum sistemle. Bu ara malum pandemi falan bol bol evdeyim.

THY de mi çalışıyorsunuz?

Son düzenleme:
@painkiller şansına 900 TL'ye düşmüş Vatan'da. Kap gitsin sipariş vermediysen.

@painkiller şansına 900 TL'ye düşmüş Vatan'da. Kap gitsin sipariş vermediysen.

Dün gece haberi geldi hemen kaptık onu da:) 1085 TL iyi diyorduk 185 TL daha kırptık bu sayede fiyattan:)
Ekran kartının üzerine gelmediğine şükretsene sen :D
Ekran kartı gidik deseydi adam zaten hemen orada serumu bağlatır bayılırdım olduğum yere🤣

Dün gece haberi geldi hemen kaptık onu da:) 1085 TL iyi diyorduk 185 TL daha kırptık bu sayede fiyattan:)

Hayırlı olsun şimdiden. Teslim edilince anlayacaksın anakart bayağı ağır, malzemesi ben kaliteliyim diye bağırıyor bir de fotoğraftaki halinden daha güzel görünüyor. 😄 M.2 Shield Frozr olması da bonus.

Yeni konular

Geri
Yukarı