Kola bağımlılığından kurtulmak

330ml kolada 10 tane küp şeker var 1 litrede ne kadar var sen düşün. Onun yerine başka içecekler iç, meyve suyu iç, olmadı su iç. Bu senin elinde, eskiden bende çok fazla İcetea içerdim her gün 3 tane filan,
yeter dedim. Bu bana zarar veriyor dedim. Yaklaşık 9 aydır içmiyorum.

Yaşadığın durum kola bağımlılığından çok akşamları birşeyler içme alışkanlığıdır. Alternatif şeyler deneyebilirsin. Mesela bir gün soğuk çay diğer gün normal çay diğer gün meyve suyu iç. Bir kaç gün ara yeterli zaten sonra kola içersin. Yemek sonrası içiyorsan maden suyu da içebilirsin.

Aslında internet kolanın içindeki şekeri bas bas bağırıyor. Google'a yazmanız yeterli. Gerçekten çok zararlı bir içecek. Onun yerine çay, kahve gibi alternatifler deneyebilirsiniz. Hatta benim gibi biriyseniz arada şalgam da içebilirsiniz. :D Hiçbiri kola gibi değil ama hiç olmazsa bir şeyler içmeniz belki yardımcı olabilir. Sigarayı bırakmak için ağzında kalem, kürdan tutanlar gibi.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı