Kola dökülen ASUS Zenbook nerede tamir edilir?

WronzG

Hectopat
Bu bilgisayara aylar önce kola dökülmüştü. 2 tamirciye gitmişti. Türkiye'de parça yok tamir edemiyoruz demişler. İtopya gibi büyük yerlerde tamir ettirebilir miyim? Yoksa artık kurtuluşu yok mu bunun? İçine baktım kola yüzünde hâlâ yapış yapış bazı yerleri.
Markası ASUS Zenbook.

Dosya Ekleri

• IMG_20220813_152118.jpg
    IMG_20220813_152118.jpg
    203,1 KB · Görüntüleme: 57
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bilgisayara aylar önce kola dökülmüştü. 2 tamirciye gitmişti. Türkiye'de parça yok tamir edemiyoruz demişler. İtopya gibi büyük yerlerde tamir ettirebilir miyim? Yoksa artık kurtuluşu yok mu bunun? İçine baktım kola yüzünde hâlâ yapış yapış bazı yerleri.
Markası ASUS Zenbook.
Garantisi hala devam ediyor mu? Servise yollamayı deneyebilirsiniz.

Ensa'yı söylemişler .Profix elektronik var youtube da kanalları da var , ama daha önce bilgisiz yerlerde sağını solunu fazla kurcaladılarsa arıza büyüyebiliyor

ASUS'a niye vermiyorsunuz hocam? Üst modellerinden birisi ASUS'un, belli ki nispeten yeni almışsınız, yetkili servis harici bir yere vermeyin bence
Garanti servislerinde tamir diye bir olay yok , anakart bozulduysa sıfır anakart takılır . kola dökülmesi anakart artı klavye demek bu da bayağı ediyor . Ama bireysel iyi tecrübeli servislerde bozulan parçaya nokta atışı yapılarak , üç beş dolarlık parça ile yeniden canlandırılabilir. Nerden biliryorsun dersen kendim freelancer olarak bu işi yapıyorum :)

Yeni konular

Geri
Yukarı