Kola içmek gerçekten mideyi deliyor mu?

Kola gerçekten çok sağlıksız bir ara başladım sonra geri bıraktım hem cebe zarar hem sağlığa dişlerim hemen sararmaya başladı yazık dişlerine.

Biliyorum da stresten içiyorum şu an.
Miden drlinmez ama çok kötü mide sorunlarınw yol açabilir günde 500 ML. Den fazla içme.

Zaten az çok var gibi mide değil ama tuvalet sorunu var koladan mi bilmiyorum ama olması gerekenden daha fazla tuvalete gidiyorum.

2.5 litreyi 10 dakikada bitirdim.

Bak ben sana anlatayım teyzemin kurs arkadaşı sabah kahvaltısını bile kola çikolata yiyerek yapıyor her gün cips çikolata paketli dondurma kilolarca kola böyle böyle en sonunda hastaneye kaldırıldı hal bırakmamış kendinde saçları dökülmüş derisi soyulmuş dişleri hep çürümüş çok kilo almış midesini mahvetmiş hastaneye kaldırılmış şimdi ne halde bilmiyorum ama durumu çok kötüymüş o zaman şürekli midesi bulanıyormuş.

Artı -1 Eksi
Bak ben sana anlatayım teyzemin kurs arkadaşı sabah kahvaltısını bile kola çikolata yiyerek yapıyor her gün cips çikolata paketli dondurma kilolarca kola böyle böyle en sonunda hastaneye kaldırıldı hal bırakmamış kendinde saçları dökülmüş derisi soyulmuş dişleri hep çürümüş çok kilo almış midesini mahvetmiş hastaneye kaldırılmış şimdi ne halde bilmiyorum ama durumu çok kötüymüş o zaman şürekli midesi bulanıyormuş.

Bizimde akrabanın ayağını kestiler yatalikti zaten aylar önce tahtalı köyü boyladi.

Miden delinmez dostum öyle şey mi olur yahu. Bu arada bu kola işine bulaşma derim, küçükken her gün 1.5 lt falan içerdim o yüzden dişlerim sararmıştı ve çürümüştü. Sonra diş teli takarak geçirdim tabii ki. Ama işte o zaman ki akılsızlığım yüzünden 8000 TL'den oldum.

@LEGEND.35 bak kola yerine dolaba su at iç veya çay içebilirsin çikolata ve paketli dondurma yerine meyve yiyebilirsin veya açık dondurma daha sağlıklı onlardan ye cips yerine mısır patlat baharat felan dökebilirsin al sana çözüm işte🙂

@LEGEND.35 bak kola yerine dolaba su at iç veya çay içebilirsin çikolata paketli dondurma yerine meyve yiyebilirsin veya açık dondurma daha sağlıklı onlardan ye cips yerine mısır patla baharat falan dökebilirsin al sana çözüm işte🙂

Cips falan abur cubur yemiyorum hocam sadece stresten sigara mantığı kola içiyorum biraz garip ama öyle.
Hocam mide delinir mi bilmem ama bu kadar içmenin bir eksisi mutlaka olur. Azaltın bence.

Sıkıntılar olmasa bırakmak isterdim hocam da olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı