Kola içmek gerçekten mideyi deliyor mu?

Kolaya alıştığım için çok zor oluyor hocam.

Bağımlılık yapıyor işte bende düğüne gitmiştim akrabamın bir bardak kola içmiştim sonra canım sürekli istemeye başladı her dakika susadıkca içmeye başladım 2 hafta içtikten sonra dişimde hafif sararma oldu bıraktım geri zor oldu ama çay içerek geçti sende çay iç.

Normal şartlarda midenin dış tabakasında bulunan mukoza tabakası sayesinde mideniz asitten etkilenmez. Fakat aşırı kullanımlarda sindirim hastalıklarına neden açabilir.

12 sene boyunca her gün 2.5 litre tükettim kesinlikle abartı değil içmeden duramıyordum çok fazla zararını gördüm. İlk olarak üst dişlerimin tamamı 33 yaşına geldiğimde çürüdü ve diyabet tip 2 hastalığını yakalandım 3 basamak merdiven çıkamıyordum. Mideyi delmese de birçok mide rahatsızlığını tetikliyor.

Artı -1 Eksi
12 sene boyunca her gün 2.5 litre tükettim kesinlikle abartı değil içmeden duramıyordum çok fazla zararını gördüm. İlk olarak üst dişlerimin tamamı 33 yaşına geldiğimde çürüdü ve diyabet tip 2 hastalığını yakalandım 3 basamak merdiven çıkamıyordum. Mideyi delmese de birçok mide rahatsızlığını tetikliyor.

Eniştem her gün 2,5 litre gömüyor hocam şu an 38 yaşında ve bildiğimiz kadarıyla hiçbir sağlık problemi yok umarım olmaz :(

Yeni konular

Geri
Yukarı