Kola içmek kısır yapar mı?

Trigger!

Centipat
Yer
თბილისი
Günde 2 bardak buzlu büyük bardak da kola içiyorum. Bazı yerlerlerde kısır yapar diyor. Sizce doğru mu? Kola içmek kısır yapar mı?
Her gün 2,5 L gazlı içecek alan bne. 😳 Öyle bir şey olsaydı ilk bana olurdu diye düşünüyorum. Tanrıya şükür öyle bir şeyim yok. Olacağınıda zanletmiyorum.

BabYoda

Picopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Bence böyle bir şey yok ama bir doktor veya sağlık çalışanı olmadığım için sadece fikrim bu yani emin değilim.

R.B.D

Kilopat
Cezalı
Kısırlık yaptığı hakkında bir bilgi yok literatürde ancak özellikle buzlu/soğuk ve asitli, şekerli içeceklerin zararları ve uzun vadede etkileri hakkında tonla makale ve tez çalışması mevcut.

Sağlıksız bir yaşam stilinin itemi... Tez zamanda daha sağlıklı beslenmenizi tavsiye ederim. 🙌

AyarsıZZ

Decipat
Makaleler
1
Günde 2 bardak buzlu büyük bardak da kola içiyorum. Bazı yerlerlerde kısır yapar diyor. Sizce doğru mu? Kola içmek kısır yapar mı?
Aşıda çip olduğunu iddia eden bir halka sahibiz, bu tarz şeylere inanma. Şu zamana kadar kaç kişiyi kısır yapmış, kısır yaptığını iddia eden kişi neye dayanarak konuşuyor?

BlackShadow

Kilopat
Kısır yapmaz ama çok sağlıksız bir şekilde karaciğerin yağlanmaya ve obeziteye doğru yol almaya başlarsın. Çok canın çekiyorsa haftada bir iç.

Yukarı