Kolay Yokuş Çıkan Bir Bisikletin Bedeli Ne Kadar Olur?

%10 eğim olan asfalt yokuşları ve yeri geldiğin de sokaklar da bulunan kaldırım taşlarının üzerinden cıkabilecek bir bisikletin fiyatı ne kadardır sizce?🤠

Yorulmadan düz yolda gider gibi cıkabilmeli bana göre. Aynı yolu yokuş aşağı geri indiğinde ise frenleri cok iyi tutmalı. Isınmamalı🙂

Isınma dediğiniz imkansız gibi ne olursa oldun ısınır fakat bu sizi kötü etkilemez. Ayrıca sizin kas yapınız ile de alakalı.
Gelelim fiyata en az 3'ü çıkarın o tarz bir bisiklet için de ne olursa olsun her bisiklet zorlar yani sonuçta, kilonuz önemli?

PEUGEOT 105 COBRA!
231f48547bad771fb77122bd23521219.jpg

Yokuş çıkarken kondisyonu sabit tutarak yazıyorum o zamanla gelişir tabi ama burda amaç bisiklet seçmek ise ; ağırlık ilk etkendir.
Burda sizin ağırlığınız ve bisikletin ön kısmının ağırlığı önemli rol oynar. Maşa ve gidon mümkünse karbon olabilir. Yada gideon aluminyum en azından maşa karbon olursa yokuş çıkışı önemli ölçüde kolaylaştırır.
Asfalttaki hızınız Dişsiz ince lastik ile kolaylaşacaktır fakat dişsiz lastik ufak bir suda kayar .
Şuan aktif kullanmıyorum uzun süre dağ bisikleti kullanıp çaldırdıktan sonra yol bisikleti aldım ve araziye girmeyecekseniz eğer dağ bisikletinin şehirde hamallık olduğu kanısına vardım.
Asfalt , kaldırım vs için yol bisikleti idealdir .
Ağrılarınızın en aza inmesi için kendi boyunuz ve bacak boyunuza göre bisiklet bedeni seçmeniz çok önemlidir.
Vites setiniz nekadar kaliteli olursa okadar az ayar gereksinimi olur. Vites seti ucuzladıkça viteslere gereken ayar sıklığı artar. Tiagra yada alabilirseniz 105 vites setli bir yol bisikleti , hafif bir ön takım ,orta seviye üzeri jant ve lastik seti sizi fazlasıyla tatmin edicektir.
Yakın zamanlarda fiyatlardan haberim yok 2. el temiz bisiklet tavsiye ederim . 2. el alırken zincirleri zamanında değiştirmi ona dikkat edin . Zincir esnedikten sonra değiştirilmez ise uzadığın dolayı komple vites sistemini zedeler buda pahalı bir değişim gerektirir.
Sıfır alırsanız bile buna dikkat ederseniz yıllarca aynı vites sistemini sorunsuz kullanırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı