Kolayca Almanca Öğrenmek

Kaganiane

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba. Sadece türkçe ve okuldan öğrendiğim kadarıyla ingilizce biliyorum. Almancaya çok merakım var nasıl kolayca öğrenebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yabancı dil bence hemen öğrenilmez. Kursa gitmeni öneririm. Kursa gider ve kendin sürekli çalışır isen öğrenebilirsin. İmkanın var ise bilen birisi ile sürekli çalış. Pratik yapmak çok önemli. Az bile olsa pratik çok etkili.

Ben de almanca öğreniyorum ve almanca çok zor bir dil. Çok fazla gramer var. Richard Porson'un dediği gibi hayat almanca öğrenmek için çok kısa :). İlk önce kursa gidin almanca temeliniz oluşsun B1-B2 seviyesine geldikten sonra almanca televizyon kanallarını izleyin ve kitaplar okuyun. Sonra Almanya'ya gidin. (Öğrenciyseniz Goethe yaz kurslarına vs.) Kelime artikel ve çoğullarını öğrenmek için çok kasmayın onlar kullandıkça oturuyor.

Son düzenleme:
Hatırlıyorum 9.sınıfta ilk defa Almanca görmeye başlamıştık çok kolay gelmişti başlarında ingilizceye benzediği için. Tabi bu tozpembe dünyamız das,der,die,dem vs. girince başımıza yıkıldı oracıkta bitti bütün ilişkimiz ardından 4 senenin kalanını kopyayla bitirdim Almancada. :D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı