Kolayı Bıraktım

En faydalı şeyin bile fazlası zarardır. Dolayısıyla limitler içinde tükettiğin zararlı gıdaları o kadar da abartmaya gerek yok. Haftada içtiğin 2 bardak için karalar bağlamaya gerek yok. Bir zamanlar kuzenim gibi günde 2 litre içiyorsan zaten 5-6 yıla ameliyatlık olursun, merak etme.

Ben kola, alkol gibi içecekleri nadir tüketirim. Tükettiğimde de ''ulan dur bu çok zararlı, ayrana devam edeyim'' demem. Yediğimiz hiçbir şey doğal değil ki. Koladan almadığın zararı zaten GDO'lu meyveden sebzeden, sağda solda hangi etten yapıldığı belli olmayan yemeklerden, hijyenden uzak işletmelerden alıyorsun fazla fazla.

Ben yemeğin yanına evde yapılan meyve kompostoları ya da ayran içiyorum. Akşam da meyveli soda ya da maden suyu içerim. Gazlı içecek bırakmak istiyorsan sana da öneririm.

Arkadaşım günde 5 litre kola içiyor. Hala nasıl yaşıyor anlamıyorum ki. Bir kaç yıla büyük ihtimal midesi delinecek. Uyardım ama arkadaş biraz odun olduğu için anlamak istemiyor.

Tebrik ederim hocam. Ben de 2,5 yıldır kola içmiyorum. Bırakmadan önce günde 2,5 litre şişeyi bitiriyordum. Bıraktıktan sonra kilo vermem çok hızlandı.
Ağustos 2018 --> 89 KG
Aralık 2020 --> 76 KG

Fakat asla bir bardak olsun içeyim demeyin, zira bu kola sigara gibi bir şey. Bir kere bir bardak içtiğinizde eskiye dönme olasılığı çok yüksek.

Abur cuburları yerken dozunu kaçırmazsanız sıkıntı olacağını düşünmüyorum fakat başarabilirseniz onları da tüketmeyin. 👍

İnsülin Direnci ve Benim Zayıflama Hikayemin Başlangıcı | Technopat Sosyal
İnsülin direncini kırmış birisiyim. :)

Tebrik ederim hocam. Ben de 2,5 yıldır kola içmiyorum. Bırakmadan önce günde 2,5 litre şişeyi bitiriyordum. Bıraktıktan sonra kilo vermem çok hızlandı.
Ağustos 2018 --> 89 KG
Aralık 2020 --> 76 KG

Fakat asla bir bardak olsun içeyim demeyin, zira bu kola sigara gibi bir şey. Bir kere bir bardak içtiğinizde eskiye dönme olasılığı çok yüksek.

Abur cuburları yerken dozunu kaçırmazsanız sıkıntı olacağını düşünmüyorum fakat başarabilirseniz onları da tüketmeyin. 👍

İnsülin Direnci ve Benim Zayıflama Hikayemin Başlangıcı | Technopat Sosyal
İnsülin direncini kırmış birisiyim. :)
Bu aralar su içiyorum sadece.

Geri
Yukarı