Kolombiya Cumhurbaşkanı: Son 4 yıldır Atatürk’ün yolundan giderek ilham alıyoruz

Dinsiz demeleri bir aşagılama mı oluyor? Zamanında alkol içiyor diye de saldırıyorlardı bundan ekmek çıkmayacagını anlayınca ondan vazgeçtiler.

Ülke de ki dindar ve sağcı kesimin gözünde değer düşürmek için dinsiz diyorlar. Ülkenin büyük bir kısmı için din fikir ve düşüncelerden önce geliyor ne yazık ki.

Bu ülkenin Atatürkü hak etmedigi bir gerçek bu arada. Eger Atatürk olmasaydı şeyh said gibi birinin ayaklanmasını bastıracak biride olmayacagı için elbet bir isyan başarılı olurdu ve bugün Afganistan gibi olurduk. Aslında tam da bu halkın büyük çogunlugunun istedigi gibi

Kendi halkının yapmadığını kıtalar ötesinden birileri yapıyor, ağlanacak ve aşağılanacak haldeyiz ama hala elin ar*b kültürünü, kültürümüze empoze etmeye çalışıyoruz/çalışıyorlar. Diyecek çok söz olmasına karşın diyemeyeceklerimiz de bir o kadar çok. Tek diyeceğim şey, yazık gerçekten yazık.

Gerçek olsa hoş bir şey olur ama klasik politikacı sözleri gibi geliyor. Bugün Atatürk der. Yarın Yunanistan'a gider Aristo'nun felsefeleri bizim devlet felsefemizdir der. İki gün sonra Çin'de Lao Zi'nin fikirleri devlet yönetimimizin temelini oluşturur gibi, gittiği ülkenin halkının hoşuna gidecek şeyleri söyler. Standart politikacı konuşması gibi göründü bana.

Gerçek olsa hoş bir şey olur ama klasik politikacı sözleri gibi geliyor. Bugün Atatürk der. Yarın Yunanistan'a gider Aristo'nun felsefeleri bizim devlet felsefemizdir der. İki gün sonra Çin'de Lao Zi'nin fikirleri devlet yönetimimizin temelini oluşturur gibi, gittiği ülkenin halkının hoşuna gidecek şeyleri söyler. Standart politikacı konuşması gibi göründü bana.
Bence degil. Öyle bir imaj çizdilerki son yıllarda bu halkın Atatürke olan sevgisi veya saygısının fazla oldugunu düşündüklerini sanmıyorum. Yani yaranmak için söylese Atatürk den bahsetmez

Bence Abdülhamit de diyebilirdi

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı