Kolombiya'da Protestolar Şiddetle Karşılandı!

Ülkede ağır vergiler, hayat pahalılığı ve yoksulluğa karşı protesto için sokağa çıkan halka ordu tarafından ateş açıldı. Şu ana kadar 431 kişi gözaltına alındı, 19 ölü ve 846 yaralı var. Başta sakin başlayan eylemler sonrasında ordunun karışması ile kana bulandı. Sendikalar ise devlete karşı ulusal grev çağrısı yapmakta.
Kaynak: Kolombiya'da vergi reformu karşıtı gösterilerde ölü sayısı 19'a yükseldi

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu senaryo yakinda Mozambik'te de yasanir gibi... Ama Mozambik halki da pek nihilist, vergiye, kim kime ne takmisa bilmem neye hic takmiyorlar.

Son düzenleme:
Görüntüleri gördüm. İşin içinde kahpelik var. Halkı cayır cayır yakıyorlar. Polis yolda protesto ile ilgisi olmayan kadını coplarla bayıltana kadar dövüyor durduk yere. Halkı evlere kilitleyip ateşe veriyorlar. Göz korkutma, güç gösterisi yapıyor hükümet.

Bu gidişle Türkiye'de de böyle olabilir. Umarım böyle bir şey olmaz.

Bizim halka sorsan vergi ne bilmezler.
Yalnız görüntüleri yeni görüyorum, devlet bildiğin halkını öldürmeye çalışıyor. Bu ne?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizim halka sorsan vergi ne bilmezler.
Yalnız görüntüleri yeni görüyorum, devlet bildiğin halkını öldürmeye çalışıyor. Bu ne?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Orada neler dönüyor tam emin değilim ama ben protesto kısmını kastediyordum. Çok kötü görüntüler gördüm. Görüntüler beni biraz etkiledi. Biraz düşününce Türkiye' de böyle şeylerin olmasının uzak ihtimal olduğunu anladım.

Orada neler dönüyor tam emin değilim ama ben protesto kısmını kastediyordum. Çok kötü görüntüler gördüm. Görüntüler beni biraz etkiledi. Biraz düşününce Türkiye' de böyle şeylerin olmasının uzak ihtimal olduğunu anladım.
Hocam Türkiye'de olabilir mi böyle bir şey daha kötü sonuçlar olabilir mi?

Geri
Yukarı