Advertisement

Koltuk altı terlemesi nasıl önlenir?

KS
KS
OnePC

OnePC

Decipat
Makaleler
3
Yer
Adana
Bende aynı sorunu yıllarca yaşıyorum. 190 boy ve 87 kiloyum şu an. Eskiden 110 kiloyu görmüştüm ve o zamanlar terleme çok daha fazlaydı. Öncelikle bir spor salonuna yazıl. İdeal kilona düşene kadar sıkı ve istikrarlı bir şekilde devam et. Terlemede zamanla mutlaka azalış olur. Ama yine de terlemenin tamamıyla düzeleceğini sanmıyorum. Çünkü bende azalma olsa da tamamıyla normale dönmedi. Burada işin içine antiperspirantlar giriyor. Ben Driclor kullandım ve terlemeyi tamamıyla kestiğini söyleyebilirim. Fakat fiyatı şu an epey tuzlu. Tereson öneren arkadaşlarda var. Ona da bakabilirsin ayrıca. Ama tabii ki her şeye rağmen doktora görünmeni öneririm.
1. Yağ oranımı azaltmak için ve kamburumu düzeltmek için spor salonuna yazılmayı düşünüyorum.
2. İlaçların fiyatı önemli değil hocam. Yeter ki terlemeyi kessin alırım ben. Sağlık her şeyden önce gelir.

narko7

Centipat
1. Yağ oranımı azaltmak için ve kamburumu düzeltmek için spor salonuna yazılmayı düşünüyorum.
2. İlaçların fiyatı önemli değil hocam. Yeter ki terlemeyi kessin alırım ben. Sağlık her şeyden önce gelir.
Spora kesinlikle yazıl ve vazgeçme. Kendini fiziksel ve psikolojik olarak iyi hissedersin. Driclor kesin çözüm denemeni öneririm.

Zbyrtmr

Hectopat
Tek bir şey söylemek istiyorum. Arkadaş kış, yaz fark etmeden terliyorsa büyük ihtimal kiloyla alakası yok. Tek bildiğim budur.

bonegang

Picopat
Yer
İzmir
Hocam onların derdi kilolu falan olmam değil. Onların derdi benim ben olmam. Yani ben olduğum için alay ediyorlar. (konuşmam, kilom, terlemem falan filan)

Diyetisyen boş. Doyacak kadar ye ve deli gibi koş zıpla. Yürüyerek kilo vermek çok zor. Basketbol futbol gibi şeyler de yapabilirsin. Özellikle basketbol hızlı kilo verdirir.

KS
KS
OnePC

OnePC

Decipat
Makaleler
3
Yer
Adana
Arkadaşlar anca yazabildim kusura bakmayınız, forum da arkadaşların dediklerini yaptım ve sonuçlar :
  • Teri emmesi için yarım kollu beyaz atlet giydim ama hiçbir etkisi falan olmadı.
  • Koltuk Altı Ped'i aldım, 1 saat de terleme devam etti yine. Onun da etkisi olmadı.
  • Terleme önleyici deodorant falan da aldım ama sadece ter kokusunu aldı. Ter yine kaldı.
Yani anlayacağınız üzere sonuç başarısız :( Benim terlemem de normal değil. Aşırı derece de terliyorum. Birde Adana da yaşıyorum. Adana'nın sıcağı da bir başka. :)

Yukarı