Koltuk El Değiştiriyor: RTX 4090 Ti Özellikleri Sızdı

Oyun sektörü için bu kart saçma bence. 2K üstü ne kadar gerekli diye sorulması gerekiyor. 4K ve 8K oyunculuk için erken. Performans diye diye kartları aşırı verimsiz hâle getirdiler. Daha kompakt daha az ısınınan ve güç tüketen kartlar beklerken tam tersi oluyor. Interneti sağlam olan GFN alsın keyfine baksın. Xcloud yaygınlaşırsa da çok daha güzel olacak. 500Mbit internet ile Full'de Cyberpunk bitirdim GamePlus ile birlikte ve sorun olmadı hiçbir türlü. Diğer alanlarda ise performans harika ancak keşke verimlilik üzerine odaklansalar biraz.

AMD tarafında bunu yapabilecek kartın minimum 10-15 yıl sonra gelecek olması gururunu incitmiş olmalı. ''Şifre kırmak için 2500 dolarlık bir kart mantıklı mı'' demek akıl kârı değil bence. Bırak o işi yapanlar bu tarz söylemlerde bulunsun, daha iyisi yok çünkü. Muadillerine ve daha önceki modellere göre ezici üstünlük sağlıyor bariz fark var aralarında.
:D? AMD çalışanı falan mı sandın beni? Ne oldu toz konduramadığın firma 3000 dolara kart çıkarınca göklere mi sığdıramadın? Biraz daha fanboyluk yapmaya devam et, ileride NVIDIA hediye falan eder. :D

:D? AMD çalışanı falan mı sandın beni? Ne oldu toz konduramadığın firma 3000 dolara kart çıkarınca göklere mi sığdıramadın? Biraz daha fanboyluk yapmaya devam et, ileride NVIDIA hediye falan eder. :D
Hocam şu şifre kırma kelimesi yerine brute force gibi terimler kullanır mısınız, şifre kırma ney diye düşünüyorum Türkçe dublajlı yabancı film izliyor gibi hissediyorum, Okudukça keyif alamıyorum kaosun hassasiyetini hissetmeliyim.

Hepsini geçtim oyundan şifre kırmaya nasıl geldi konu :D
Şifre kıracak biri için işlemci ve ram daha önemli değil mi zaten ?

Hocam şu şifre kırma kelimesi yerine brute force gibi terimler kullanır mısınız, şifre kırma ney diye düşünüyorum Türkçe dublajlı yabancı film izliyor gibi hissediyorum, Okudukça keyif alamıyorum kaosun hassasiyetini hissetmeliyim.

Hepsini geçtim oyundan şifre kırmaya nasıl geldi konu :D
Şifre kıracak biri için işlemci ve ram daha önemli değil mi zaten ?
Ekran kartı gücü ile çok daha iyi oluyor fakat arkadaşın neden bana AMD fanboyu muamelesi yaptığını anlamadım, aynı şeyi AMD yapsa ona da bu lafları söylerdim. 4 slot kaplayan ve 600W güç tüketimi olan bir kart akıl karı mı? :D

Bende ne yapayım R7 240ımı 2 sene daha kullanmayı planlıyorum.

8 haneli bir şifreyi 40-50 dakikada kırar.
8 haneli bir şifre vereyim değil 50 dakika 2 senede kıramazsın. Şifre meselesi karışık bir şey arkadaşlar böyle kesin yargılarla konuşamayız milyarlarca olasılık söz konusu. Merak edene aşağıda paylaştım. Yazıları göremeyen forum temasını aydınlığa çevirsin.

crackingspeed.png

AMD tarafında bunu yapabilecek kartın minimum 10-15 yıl sonra gelecek olması gururunu incitmiş olmalı.
AMD Saf kas gücü ve algoritma üretme konusunda zaten daha güçlü ki ? Oyunda yazılım destekleri ile daha yüksek FPS vermesi kartı her anlamda daha mı iyi yapıyor da 15 sene beklettin adamları ?

15 sene küçük bir zaman gibi geldi sana sanırım ama ben 15 sene önce Intel Core 2 Duo 2.8Ghz kullanıyordum geçen hafta 7950X3D'ler tanıtıldı. Biraz mukayese yaparken mantık kurun. Bırak 15 seneyi 10 sene önce GT420 aldım diye havalara uçan ben 3070Ti laptop ile yazıyorum bu yazıları. Hani Desktop bile değil öyle bir ilerleme söz konusu.

4 slot kaplayan ve 600W
16Pin'in desteklediği maksimum enerji kapasitesi zaten 600W. Onun da üstü gelirdi de soketler ile veriyollarının yeniden tasarlanması ile uğraşmak istemediler. 5000 serisine yepyeni soketler ve veriyolları görebiliriz.

NVIDIA F/P kartları yapmayıp sürekli son teknoloji hevesiyle giderse patlayacak gibi duruyor.
4070Ti F/P konusunda AMD7000 serisi ve 4000 serisi arasında pırlanta gibi bir kart. Al senelerce kullan hem kas gücü hem yazılım desteği olarak asla üzmez.

Son düzenleme:
8 haneli bir şifre vereyim değil 50 dakika 2 senede kıramazsın. Şifre meselesi karışık bir şey arkadaşlar böyle kesin yargılarla konuşamayız milyarlarca olasılık söz konusu. Merak edene aşağıda paylaştım. Yazıları göremeyen forum temasını aydınlığa çevirsin.

crackingspeed.png

AMD saf kas gücü ve algoritma üretme konusunda zaten daha güçlü ki? Oyunda yazılım destekleri ile daha yüksek FPS vermesi kartı her anlamda daha mı iyi yapıyor da 15 sene beklettin adamları?

15 sene küçük bir zaman gibi geldi sana sanırım ama ben 15 sene önce Intel Core 2 Duo 2.8GHz kullanıyordum geçen hafta 7950x3D'ler tanıtıldı. Biraz mukayese yaparken mantık kurun. Bırak 15 seneyi 10 sene önce GT420 aldım diye havalara uçan ben 3070 Ti laptop ile yazıyorum bu yazıları. Hani desktop bile değil öyle bir ilerleme söz konusu.

16Pin'in desteklediği maksimum enerji kapasitesi zaten 600W. Onun da üstü gelirdi de soketler ile veriyollarının yeniden tasarlanması ile uğraşmak istemediler. 5000 serisine yepyeni soketler ve veriyolları görebiliriz.

4070 Ti F/P konusunda AMD7000 serisi ve 4000 serisi arasında pırlanta gibi bir kart. Al senelerce kullan hem kas gücü hem yazılım desteği olarak asla üzmez.

Hocam bir tek benmi geriledim GTX 960'dan R7 240'a düştüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı