Kombiye oda termostatı almak için öneri

KadirElvan

Decapat
İyi günler,
Ben oda termostatı almak istiyorum. İnternette araştırdığım ve edindiğim bilgiye göre iki tür oda termostatı var. Modülasyonlu ve on/off kontrollü. Kombi markam daikin condense marka bir ürün bende sitesine baktığımda Full alev modülasyonu var yazıyor. Birkaç yerden cihazımın modülasyon özelliğinin olmadığını öğrendim ama emin olamadım o yüzden sizden destek istiyorum iki tane cihaz arasında kaldım on/off olan general HT500 set modeli ve modülasyonlu olan warmhause recowa modeli hangisini almam daha iyi olur. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Tearz

Picopat
Yer
Bolu
İyi günler,
Ben oda termostatı almak istiyorum. İnternette araştırdığım ve edindiğim bilgiye göre iki tür oda termostatı var. Modülasyonlu ve on/off kontrollü. Kombi markam daikin condense marka bir ürün bende sitesine baktığımda Full alev modülasyonu var yazıyor. Birkaç yerden cihazımın modülasyon özelliğinin olmadığını öğrendim ama emin olamadım o yüzden sizden destek istiyorum iki tane cihaz arasında kaldım on/off olan general HT500 set modeli ve modülasyonlu olan warmhause recowa modeli hangisini almam daha iyi olur. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.
Yaklaşık 2 sene önceye kadar kullanıyordum. Ama iki farklı model denedim. 1 Kış götürdüler. Bu yüzden Termostatik vanaya geçtim. 2 Sezon kullandım, memnun kaldım. Kombiden ayarlayıp odanın ısısını vanaya göre ayarlamak daha iyi geldi. Termostat kullanırken sürekli kombinin ateşleme sisteminde problem olmaya başlamıştı. Bu yüzden alırken bunları göz önünde bulundurmanı tavsiye ederim. Direk on/off sistemli alabilirsin. Belirli bir dereceye ayar yapıyorsun o ayarın belirli miktar altına veya üstüne çıktığında kombinin ateşlemesini başlatıyor veya durduruyor.

Pikachu.34

Kilopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul
Cosa Akıllı Oda termostatı kullanıyorum 3-4 yıldır ve gayet de memnunum. Araştırmanızı öneririm. Tayin sebebiyle birçok farklı marka ve model kombi ile kullandım. Bir sıkıntı yaşamadım.

Yukarı