Kombo jack değişimi

blackerz59

Hectopat
Daha fazla  
ASUS G550jk notebookun jack bağlantı yuvasını yenilemek istiyorum. Combo jack portu o kadar hassas ki herhangi bir darbe yahut aşınma durumunda temassızlığa bağlı olarak ses kesintileri oluşuyor. Çin haricinde Türkiye'de yedek parça bulabilir miyim?

123.jpg
Not: Sevgili moderatör, ASUS markasına bağlı belirtilen cihazın tam adı G550JK olarak görünüyor. Yıllardır değişmedi... Bunu konuya edit yaparak "jk" olarak küçük harfe değiştirmek, size zaman kaybı dışında bir şey katmaz. Bazı özel isimleri, marka ve model numaralarını bırakın da büyük yazalım. Dil kurallarını bilerek uygulayalım ki konular bağlamından sapmasın.
ASUS G550jk notebookun jack bağlantı yuvasını yenilemek istiyorum. Combo jack portu o kadar hassas ki herhangi bir darbe yahut aşınma durumunda temassızlığa bağlı olarak ses kesintileri oluşuyor. Çin haricinde Türkiye'de yedek parça bulabilir miyim?

123.jpg
Not: Sevgili moderatör, ASUS markasına bağlı belirtilen cihazın tam adı G550JK olarak görünüyor. Yıllardır değişmedi... Bunu konuya edit yaparak "jk" olarak küçük harfe değiştirmek, size zaman kaybı dışında bir şey katmaz. Bazı özel isimleri, marka ve model numaralarını bırakın da büyük yazalım. Dil kurallarını bilerek uygulayalım ki konular bağlamından sapmasın.
Ya da USB ses kartı gibi alternatif önerileri olanlar varsa buyursunlar :)

Son düzenleme:
Bu maalesef ki sadece düzelt butonuna basıp onaylamalarından kaynaklı. Aynı durumu kaç kere yaşadım.

Çok profesyonel bir amacınız yok galiba, jak ile falan uğraşmayıp şöyle bir USB ses kartı almanız bence daha mantıklı:

Bu maalesef ki sadece düzelt butonuna basıp onaylamalarından kaynaklı. Aynı durumu kaç kere yaşadım.

Çok profesyonel bir amacınız yok galiba, jak ile falan uğraşmayıp şöyle bir USB ses kartı almanız bence daha mantıklı:
Piyasadaki şu meşhur Logitech ses kartını araya araya deli oldum, bir türlü bulamadım. Aslında link verdiğiniz Ugreen markasının manuel kontrolcüsü bulunan farklı bir versiyonu var. Denk getirirsem onu almayı düşünüyorum ancak buradaki temel sorun şu; klavye, fare ve soğutucuyla birlikte boşta USB portum yok. Aslında o yüzden 3.5mm girişini değiştirmeyi düşünmüştüm.

ancak buradaki temel sorun şu; klavye, fare ve soğutucuyla birlikte boşta USB portum yok. Aslında o yüzden 3.5mm girişini değiştirmeyi düşünmüştüm.
Sırf o sebepten jak değiştirecekseniz bence değiştirmeyin, ucuza USB çoklayıcılar var. USB ses kartını direkt bağladıktan sonra çoklayıcıya soğutucu, mouse, klavye falan takabilirsiniz.

Sırf o sebepten jak değiştirecekseniz bence değiştirmeyin, ucuza USB çoklayıcılar var. USB ses kartını direkt bağladıktan sonra çoklayıcıya soğutucu, mouse, klavye falan takabilirsiniz.
Sanki o ara bağlantılar bana aynı ses kalitesini vermiyormuş gibi geliyor. Zaten harici ses kartı taktığım zaman cihaza ait ses kartını kullanamıyorum. Tabi bir de şu var: G550JK ROG MaxxAudio yazılımıyla destekleniyor. Güzel bir ses ayarı ve kontrol paneli var. Diğer türlü kulaklık ne kadar kaliteli olursa olsun internet kafe kulaklığına dönüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı