Komik bir okul anınız

Bakın bu olay 4. Sınıfta oldu.

Burak diye (eski) bir arkadaşım sınıftan bir kıza evlenme teklifi etmişti. Üstelik plastik ama gerçek görünümü yüzük ve çiçeklerle. "Bir ömür boyu benimle mutlu olur musun?" Tabi kız kabul etmedi. Sonra derste yüzü bayağı bir asıktı. Öğretmen öğrenince olanlar oldu tabii.

O kızın var ya ben 🤬
O kadar güzel şey hazırlamış kabul etsene 🤬🤬🤬

Bakın bu olay 4. Sınıfta oldu.

Burak diye (eski) bir arkadaşım sınıftan bir kıza evlenme teklifi etmişti. Üstelik plastik ama gerçek görünümü yüzük ve çiçeklerle. "Bir ömür boyu benimle mutlu olur musun?" Tabi kız kabul etmedi. Sonra derste yüzü bayağı bir asıktı. Öğretmen öğrenince olanlar oldu tabi.
Üni 4 sanıyorum?

10. sınıfta haftada 2-3 deneme yapıyorlardı ve deneme olduğunu okula gittiğimiz gün söylüyorlardı. Biz 3 arkadaş bu durumdan sıkıldık. Okulda kodlama yapılan sınıfın anahtarı bizde vardı. Deneme olacağı vakit o sınıfa girdik. Kapıların üst tarafı cam, dışarıdan bakıldığında içerisi görünüyor. Onu engellemek için içeriden bulduğumuz kartonu kapıya iç taraftan yapıştırdık. Dışarıdan bakıldığında simsiyah gözüküyordu içerisi karanlık gibi. Ondan sonra içeriye girdik kapıyı kilitledik ve kapının dışarıdaki kolunu söktük, açılması imkansız olsun diye :D tüm denemeyi orada arduinolarla vs uğraşarak geçirdik gerçekten çok güzel zamanlardı.
Edit: Yeni aklıma geldi, deneme saatinin ortalarına doğru biz içerideyken dışarıdan kapı tıklama sesi geldi kimse var mı diye, öyle korktuk ki çıt çıkarmadan dona kaldık :D

10. sınıftaydım, coğrafyayı hiç yapamıyorum (Allah’tan sayısal seçip kurtulduk 😅). Ben de küçücük kağıda bütün üniteyi sığdırmışım. Yazılıya girdik, hoca masadan hiç kalkmadı, ben de sınıfın diğer köşesindeyim, o açıdan görmesi imkansız ötesi. Birden kalktı, kağıdı aceleyle oturduğum yere koydum, şöyle yazılı kağıdıma baktı, maşaallah dedi. Kalk ayağa dedi, kalkarken kağıdı yere düşürmeye çalıştım, düşmedi. Kağıdı aldı, yazılı kağıdımı almadı, yerimi değiştirdi. Devam ettim yazılıya, bitirdim verdim. Bir şey demedi, o kağıdı da yırtıp çöpe attı. Bu sene dersimize giriyor, Allah’tan adam kin tutmuyor. 😅😁

download.jpg

Aldım elime mesajları okuyorum. :D

Ortaokuldayken hergünki gibi yine arkadaşımla kaçmıştık. Neyse gezmeler falan sonra dedik tekrar okula kaçalım. Çünkü o zamanlar çok aptaldık ve çantalarımızı okulda birakıp kaçardık sonrada okula kaçıp çantalarımızı alıp eve giderdik. Neyse ozamanlar bizde bir ateş fantezisi var. Her kaçışta o zamanlar 10 kuruştan 1 liraya 10 kutu kibrit alıp manyak gibi ateş yakıyoduk. Dedik madem okula kaçtık bide okulda yakalım. Bizim okulun arka bahcesinin arka bahçesi vardı. Yani iki bahçeyi ayıran bir bina vardı. En arkaya çok az kişi giderdi ve ağaçlıktı. Neyse ateş falan yaktık eğlendik bi salaklık nerden geldi bilmem ağaçta ateş yakıyoruz. E sonra mantıklı olarak ağaç yanıyor. Zar zor söndürülüyor. Nöbetçi müdür yardımcısı bizi çağırıyor. Biz odasına gitmek yerine nöbetçilik yaptığı odaya gidiyoruz. 1 saat bekliyoruz. Kimse gelmeyince sınıflardan çantaları alıp eve gidiyoruz. Tabi odada beklerkenki halimiz ilk 10 dakika acaba bize ne yapacaklar sonraki 20 dakika acaba niye böyle bişey yaptık son 30 dakika oyun muhabbeti(Minecraft,Wolf Team, Facebook oyunları). Bide gittikçe rahatlık alıyo bizi. Ayakta başlayıp yavaş yavaş oturuyoruz. Çok salak bişeydi be.Komikde değil aslında niye yazdım bilmiyorum.

10. sınıftaydım, coğrafyayı hiç yapamıyorum (Allah’tan sayısal seçip kurtulduk 😅). Ben de küçücük kağıda bütün üniteyi sığdırmışım. Yazılıya girdik, hoca masadan hiç kalkmadı, ben de sınıfın diğer köşesindeyim, o açıdan görmesi imkansız ötesi. Birden kalktı, kağıdı aceleyle oturduğum yere koydum, şöyle yazılı kağıdıma baktı, maşaallah dedi. Kalk ayağa dedi, kalkarken kağıdı yere düşürmeye çalıştım, düşmedi. Kağıdı aldı, yazılı kağıdımı almadı, yerimi değiştirdi. Devam ettim yazılıya, bitirdim verdim. Bir şey demedi, o kağıdı da yırtıp çöpe attı. Bu sene dersimize giriyor, Allah’tan adam kin tutmuyor. 😅😁
Benimki de biyoloji sınavında benzeri oldu. Ama ben sıraya yazdım ince ve gözükmeyecek şekilde. Hoca birden kalk ayağa dedi. İçimden eyvah yakalandım dedim. Yakalanmadım ve yerimi değiştirdi sadece. Sınavdan 100 aldım ve bütün 10. sınıflar beni tanıdı. Tek 100 alan bendim. 🤣 sabaha kadar coğrafya çalıştım. Aldığım not 75. ☹️

Geri
Yukarı