Komşu Taşınınca Düşen Ping

troyn666

Hectopat
Alt katımızda oturan komşumuz varken 65 Mbps alıp 35-40 ping alırken şu an 72 Mbps 13-18 arasında ping alıyorum. Bu kadar çok etkilemesi normal mi? internetim muazzam stabil çalışmaya başladı açıkçası, şaşırttı beni.

Wi-Fi ile bağlanıyorsanız zaten normal sinyaller çakıştığı için her sinyal yayan cihaz ve metal etkiliyor maalesef, kabloyla kullanıyorsanız o bayağı ilginç. Aynı altyapı olsa bile başka porttan geliyor sonuçta.

Wi-Fi ile bağlanıyorsanız zaten normal sinyaller çakıştığı için her sinyal yayan cihaz ve metal etkiliyor maalesef, kabloyla kullanıyorsanız o bayağı ilginç. Aynı altyapı olsa bile başka porttan geliyor sonuçta.
Kablo duvarın içine gömülü ve ayrı kanallardan daireye gitse bile kendi aralarında parazit yaratıyor olabilirler. Telefon hattları bundan çabuk etileniyor. Bu yüzden ankastrelerde topraklamanın iyi yapılması gerekli. Çoğu kişi bilmiyordur bile...

Kablo duvarın içine gömülü ve ayrı kanallardan daireye gitse bile kendi aralarında parazit yaratıyor olabilirler. Telefon hattları bundan çabuk etileniyor. Bu yüzden ankastrelerde topraklamanın iyi yapılması gerekli. Çoğu kişi bilmiyordur bile...

O zaman ankastre-modem arası çekilen bir CAT6 sorunu çözer değil mi?

Sanırım komşunuz sizin internetten faydalanıyormuş :)
Hayır eskiden kullanıyordu internetimi fakat haftada en az 2 kere şifresini değiştirdiğim için uzun zamandır kimse bağlanmıyordu
Komşunuz ile aynı altyapı ve aynı marka interneti kullanıyorsanız normal bence 1 kişi daha azaldığından daha az gecikme ile baz istasyonundan alınıyor internet.
Aynı marka değil fakat aynı altyapı TurkTelekom altyapısı üzerinde ben TURKNET kullanıyorum o ise TürkTelekom kullanıyordu
Dur tahmin edeyim TurkNet kullanıyorsun.
Bunu nerden bildiniz? Türknet'de normal bir durum mu bu?

Geri
Yukarı