Komşular rahatsız olur diye bass açamamak

Ella Freya

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
14
Merhaba. Elimde 2006 model Logitech X530 var ve fena bir makine. Her gün 1-2 kez müzik açarım, bass ve normal volume %50 şeklinde. Zaten babam evdeyken açtırmıyor, olmadığı zamanlarda az açıyorum ama bu sefer de komşulardan vicdanım rahat olmuyor. Malum hepimiz apartmanda oturuyoruz ve böyle sorunlar olabiliyor. Siz benim durumda olsanız ne yaparsınız?

Not: Üstteki komşu kudursun, umurumda değil ama altta neredeyse 20 yıldan fazla tanıdığımız birileri var.

Sesi emsin diye subwoofer altına 4 kat karton falan koydum, az fayda etti ama ses şiddetinden gene de vurma sesi gidiyordur.

Binada ses yalıtımının gramı yok. Parkenin altında sünger, gerisi beton ve 2 tuğla.

Son düzenleme:
Merhaba. Elimde 2006 model Logitech X530 var ve fena bir makine. Her gün 1-2 kez müzik açarım, bass ve normal volume %50 şeklinde. Zaten babam evdeyken açtırmıyor, olmadığı zamanlarda az açıyorum ama bu sefer de komşulardan vicdanım rahat olmuyor. Malum hepimiz apartmanda oturuyoruz ve böyle sorunlar olabiliyor. Siz benim durumda olsanız ne yaparsınız?

Not: Üstteki komşu kudursun, umurumda değil ama altta neredeyse 20 yıldan fazla tanıdığımız birileri var.

Sesi emsin diye subwoofer altına 4 kat karton falan koydum, az fayda etti ama ses şiddetinden gene de vurma sesi gidiyordur.

Binada ses yalıtımının gramı yok. Parkenin altında sünger, gerisi beton ve tuğla.
Keşke seni bir şikayet etse de bassı görsen.

Komşunuza sorun. Eğer rahatsız edici bir seviyedeyse yapacak bir şey yok. Ayrıca üstteki kudursun deme gibi bir hakkınız yok. Adam işten veya okuldan geliyor ve dinlenmek hakkı.

:D Emektar bir X540 kullanıcısı olarak aynı durumdan müzdaripim. Arada yüksek ses açarım bende. Çok abartmadıktan sonra belli saatler haricinde sıkıntı olacağını sanmıyorum. Komşular kafa adamlar olduğundan pek sıkıntı olmuyor belki de bilmiyorum. Arada apartman içinde denk geliyorsunuzdur illa ki. "Ya, arada yüksek sesle müzik dinliyorum, rahatsızlık vermiyorumdur umarım." minvalinde insan gibi sorarak durum hakkında fikirlerini alabilirsiniz. Sonrasında da ona göre artık seviyeyi ayarlamak size kalmış.

Bu kadar yakınsa size, kapısına gidip sorabilirsin. "Afedersiniz, ben müzik dinliyorum da emin olamadım sesin yüksekliğinden. Sizi rahatsız etti mi? Eğer yüksek geldiyse kısacağım" şeklinde bir yaklaşım doğru olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı