Komünistler feminizmi ve LGBT'yi desteklemek zorunda mı?

• Konuyu başlatan Adz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 54
  • Görüntüleme 3B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam o hastanenin doktor maaşı, bakımı, alınan aletleri hepsi cebinizden çıkıyor.
Ayrıca devlet kendiyle rekabet etmediğinden dolayı o hastane hizmetinin kalitesi hep aynı kalır ya da uzun sürede yükselir.

Ama sen hastane vergisi vermesen, o parayı hastaneye versen.
Hastanelerin sahipleri kendi aralarında en iyi olmak için, müşteri çekmek için kalite yükselterek yarışsa?
Onun yerine eğitim kalitesi iyileştirilip kaliteli doktorlar yetiştirilse?

O sağlık hizmetleri için harcanan paralar zaten ağaçtan toplanıyordu. Yahu şu devletin gelir-gider dengesini düşünmeden o ücretsiz olsun bu ücretsiz olsun demekten vazgeçin. Kısmen ücretsiz, düşük ücretli olabilir ama tamamen ücretsiz olması neredeyse imkansız. Bunu sağlayabilmek için çok güçlü bir ekonomi gerekiyor.
Yıllardır ABD ambargosu altında ezilen küçücük bir ada ülkesi olan Küba'da bu hizmetlerin tamamı ücretsiz fakat dünyanın en güçlü ülkesi olan ABD'nin özellikle sağlık alanındaki hizmetleri çoğu gelişmekte olan ülkeden bile zayıf kalıyor. O nedenle bahsettiğiniz ekonomik güç ile ilişkisi bulunmamaktadır. Sorun sistemdedir, kapitalist bir yönetimde elbette ücretsiz olmayacaktır.

Onun yerine eğitim kalitesi iyileştirilip kaliteli doktorlar yetiştirilse?
Okullar özel olsa ve okul sahipleri batmamak için daha kaliteli eğitim vermek zorunda kalsa, sen de okullar için vergi vermesen?
Böylece daha daha iyi doktorlar yetişse?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı