Komünizm hakkında ne düşünüyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Paranız varsa özel hastanede daha iyi doktor tarafından tedavi görürsün. Yok ise gene doktor buluyor sana devlet. Zaten sağlık hizmeti bedava olan ülkelerde hizmeti çok iyi sanmayın önceki sayfalarda attığım indeks var. Sözde bedava olan ülkeler top 10da bile değil.

"Sözde bedava olan ülkeler top 10da bile değil."

Sen onu mesaja destek değil muhalefet için mi attın? Ee o index beni haklı çıkarıyor? :) Kendi attığın kaynağa baktın mı? İlk 10'daki ülkelerin yedi tanesinde (rakamla 7) sağlık hizmeti bedava.

Not; arkadaşın top 10'da bedava ülkeler yok dediği ve gönderdiği kaynak; Ülkelere göre sağlık endeksi - Vikipedi

sağlık hizmeti ücretsiz ülkeler; Countries With Free Health Care | Universal Health Care | Oyster®

:D

Son düzenleme:
Şu Türkiye Komunist olsaydı videolarında yorumlara hem üzüldüm hem güldüm. Bu devir için imkansız.

Nihal Atsızın dediği gibi:
"Komünizm ruh ve seciye bakımından soysuzlaşmış, binlerce casusu bulunan bir moskov emperyalizmidir"

"Sözde bedava olan ülkeler top 10da bile değil."

Sen onu mesaja destek değil muhalefet için mi attın? Ee o index beni haklı çıkarıyor? :) Kendi attığın kaynağa baktın mı? İlk 10'daki ülkelerin yedi tanesinde (rakamla 7) sağlık hizmeti bedava.

Not; arkadaşın top 10'da bedava ülkeler yok dediği ve gönderdiği kaynak; Ülkelere göre sağlık endeksi - Vikipedi

sağlık hizmeti ücretsiz ülkeler; Countries With Free Health Care | Universal Health Care | Oyster®

:D
"Healthcare in South Korea is universal, although a significant portion of healthcare is privately funded."

En basitinden bunu bir oku mesela. Türkiye'de sağlık hizmeti yarı bedava. Katılım payı ve SGK'ya verilen para hariç ama rezillik ortada.

Fransa için: "Most general physicians are in private practice but draw their income from the public insurance funds."

Avrupa'da bizim gibi sağlık hizmeti veriyor, ancak Healthcare Tax adı altında vergi veriyor haberiniz olsun. Sizin gibi yani kimse kimseye bedavaya iş yaptırmıyor. Bizim gibi özel ve devlet hastanesi var. Hani o Fransa varya %22'si özel hastane zaten. Birde klinikler var bizde olmayan küçük yerler. Onlarda sayilinca sizin hayal ettiğiniz gibi bir yer yok.

Son düzenleme:
Komünizm insan ürünüdür, her insan ürünü olan ideoloji gibi kusurludur. Tek gerçek ve kusursuz yönetim şekli Allah'ın kelamı olan Kuran-ı Kerim ve Şeriattır.

• “Şeriat hukukunda eşcinselliğin ölünceye kadar hapis, 100 sopa ya da recm şeklinde mezheplere göre farklılıklar gösteren tâzir cezaları bulunmaktadır.”

• “Küçüklerle cinsel ilişki şeriatta suç olarak tanımlanan bir eylem olmamıştır. Genel anlayışa göre Muhammedin Aişe ile nikahlanması örnek alınarak 6 yaşından büyük çocuklarla yapılan nikah ve evlilikler meşru kabul edilir.”

• “Malik, Abdurrahman ibn Muhammed ibn Abdullah ibn Abdulkari'den, babasının şöyle dediğini rivayet etti: "Bir adam, Ebu Musa el-Eşari'den Ömer ibn el-Hattab'a geldi. Ömer, çeşitli kişilerin arkasından sordu ve ona haber verdi. Sonra Ömer, 'Yeni bir haberin var mı?' diye sordu. 'Evet, adam İslam'dan sonra kafir oldu' dedi. Ömer, 'Ona ne yaptın?' diye sordu. 'Yaklaşmasına izin verdik ve kafasını vurduk' dedi. Ömer, "Sen onu üç gün hapsedip her gün bir somun ekmek yedirmedin mi ve tevbe edip Allah'ın emrine dönsün diye onu tövbeye çağırmadın mı?" dedi. Bunun üzerine Ömer, 'Allah'ım, ben orada değildim, emretmedim ve bana geldiği için de memnun değilim!' dedi.”
Komünist değilim ama Komünizm’i tercih ederim şahsen.

Bana göre hiçbir zaman uygulanamayacak bir sistemdir. İnsanlığın doğasına ters bir ideoloji.
Komünizm aşırı saçma birşeydir , eşitliği ideoliji haline çevirmek normal bi beyaz yakalı ile şirket sahibini bir tutmaktır.

Kendisi faşistin tekidir. Komünizm ırk, din, para ve sınıfın olmadığı bir ideolojidir.
Ukrayna'da insanlar holodomordan ölüyor o sırada birisi sarayında şarabını yudumluyor...
images - 2022-11-10T190915.897.jpeg

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı