Komunistlik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Türkiye'de komünizm olmasa bile sosyalizmin olması gerektiğini düşünüyorum. Yusuf Kayaalp izleyip gelenlerin "saçma yov haha patates açlık" şakaları yapıp neden saçma olduğunu adam akıllı söylememelerine şaşmamalı.
@kebabwaffe derdin nedir güzel dostum?
İfade bıraktım diye derdim mi oldu?

Her ideoloji ve sistem gibi bir sürü eksiği olan, uygulamada da başarısız olmuş bir sistem. Her sistemde olduğu gibi iyi yanları da var, kişiye göre tercih edilmeyecek tarafları da. Bu sistemin en büyük eksisi içinden diktatörlükten başka bir şey çıkaramayan politik yapısı. Bence bir diğer eksisi ise insanların kendi hayatlarıyla ve öz seçimleriyle ilgili seçim yapmaya imkan sunmaması, bu yüzden batı liberalizmine karşı kaybetti.

Liberalizmi de sabaha kadar gömeriz isterseniz ama konu bu değil. :D

Türkiye'de komünizm olmasa bile sosyalizmin olması gerektiğini düşünüyorum. Yusuf Kayaalp izleyip gelenlerin "saçma yov haha patates açlık" şakaları yapıp neden saçma olduğunu adam akıllı söylememelerine şaşmamalı.

İfade bıraktım diye derdim mi oldu?
Aynen Yusuf Kayaalp kanka, saçma saçma solcu Youtube kanalları sizin beyninizi yıkıyor. Sosyalizm hakkında bütün bilgileri sadece Youtube üzerinden bir kaç video ile öğrendiğine yemin edebilirim ama kanıtlayamam.

Aynen Yusuf Kayaalp kanka, saçma saçma solcu Youtube kanalları sizin beyninizi yıkıyor. Sosyalizm hakkında bütün bilgileri sadece Youtube üzerinden bir kaç video ile öğrendiğine yemin edebilirim ama kanıtlayamam.
Tabii canım, proletaryanın köle gibi kullanılmasından yana bir liboşum ben, yazılan tezleri veya kitapları okumanın manası yok zaten. 1-2 video izleyip tüm ideoloji hakkında bir fikir elde edindim (!)
Ayrıca ortalığa atmıştım lafı, neden alındın ki?

Komünizm devletin olmamasını savunmaz. Bu anarşide geçer. Hatta komünizm de tüm malların, üretim araçlarının devlet aracılığı ile halka eşit paylaştırmaktan bahseder. Komünizm hakkındaki fikrim ise, tamamen boş bir hayal ürünü olmasıdır. Komünizm ve sosyalizmi deneyen toplumların hali ortadadır.

Hayal ürünü, tamamen ütopya.
Komünizm vb. ideolojiler ile yola çıkan devletler Sovyetler Birliği ve Çin gibi ülkeler gibi olmaya mahkumdur. Bu ülkede kendini devrimci sanıp sol yumruğunu sıkan 2-3 artisti dikkate almamak gerek eğer bir ülkenin halkı gerçekten medeniyse, eğitimliyse ve başarılıysa o devlet her türlü en üste çıkar.
Komünizmin ve sosyalizmin popüler olmasının sebebi bellidir, 'halka oynanan kumar her zaman tutar'.

Bir zamanlar Romen ve Rus bayanlar Türkiye'ye gelip, evlerinin rızkını kazanıyorlardı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı